Зупинення фінансування агентства може призвести до гуманітарної кризи, оскільки воно забезпечує допомогу мільйонам палестинців
Канада, Австралія, Італія, Велика Британія та Фінляндія призупинили фінансування Близькосхідного агентства ООН у справах палестинських біженців (БАПОР). Раніше про призупинення фінансування агентства оголосили Сполучені Штати. Це пов'язано зі звинуваченнями в причетності співробітників БАПОР (UNRWA) до атаки ХАМАС на Ізраїль.
Фінансування призупинено на час, поки розглядають висунуті проти організації звинувачення, повідомляє "Бі-бі-сі". Велика Британія стала останньою країною, яка призупинила фінансування агентства ООН у справах палестинців. Зупинення фінансування БАПОР може призвести до гуманітарної кризи, оскільки агентство забезпечує допомогу мільйонам палестинців.
Уряд Великої Британії заявив, що він "приголомшений" звинуваченнями від Ізраїля.
"Велика Британія приголомшена твердженнями про те, що співробітники БАПОР були причетні до нападу на Ізраїль 7 жовтня, огидного терористичного акту, який уряд неодноразово засуджував", - йдеться в заяві департаменту британського МЗС.
США, Австралія, Італія та Канада вже призупинили додаткове фінансування агентства. Міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг заявила, що її країна "буде тісно співпрацювати з БАПОР у проведенні розслідувань". За кілька днів до цього, як зазначає "Бі-бі-сі", вона пообіцяла виділити 21,5 мільйона доларів на підтримку населення, яке "постраждало від конфліктів", включно з шістьма мільйонами доларів для БАПОР.
Напередодні БАПОР заявило, що отримало від Ізраїлю доказ імовірної причетності 12 співробітників до атаки терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль у жовтні 2023 року. В організації заявили, що якщо виявиться, що ці особи дійсно брали участь в терористичних дії, вони зазнають суворої відповідальності.
26 січня міжнародний суд ООН закликав Ізраїль припинити геноцид палестинців у секторі Гази. Це рішення він виніс після того, як в ЮНІСЕФ заявили, що Газа стала найнебезпечнішим для дітей місцем у світі. Саме рішення було винесено завдяки позову Південної Африки. Однак, суд ООН не вимагає припинення військової операції в Ізраїлі.
Агентство ООН для допомоги палестинським біженцям було засновано 1949 року і діє в секторі Газа, на Західному березі річки Йордан, а також у Йорданії, Лівані та Сирії. Після жовтня 2023-го БАПОР надав свої об'єкти по всій Газі для цивільних, які втекли від наступу ізраїльських сил.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.