Країни Південно-Східної Європи підтримали вступ України до НАТО

В країнах заявили, що членство в НАТО залишається найкращим економічно ефективним варіантом безпеки для України

НАТО
Крім того, країни закликали посилити антиросійські санкції

У Хорватії відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн Південно-Східної Європи та України. Учасники засідання підтвердили, що вони підтримують прагнення України стати членом НАТО та закликали надати їй запрошення до Альянсу, щойно союзники досягнуть згоди.

У спільній заяві міністри наголосили, що членство в НАТО — це найкраща гарантія безпеки для України. Вони додали, що жодна інша держава, зокрема Росія, не має права втручатись у це рішення чи накладати вето.

Крім того, представники країн підтримали вступ України, Молдови та західнобалканських країн до Європейського Союзу. За їх словами, це важливо для стабільності, безпеки та добробуту всього регіону.

Санкції проти Росії та компенсації

Міністри закликали світ посилити санкції проти Росії — особливо в банківській сфері та енергетиці. Вони також наголосили, що РФ має відшкодувати всі збитки, які завдала війною проти України.

У документі йдеться, що заморожені російські активи мають бути використані для підтримки української оборони та післявоєнного відновлення.

Також лідери додали, що Росія повинна відповідати за воєнні злочини й інші порушення міжнародного права.

У зустрічі взяли участь представники України, Молдови, Косова, Чорногорії, Албанії, Боснії й Герцеговини, Північної Македонії, Румунії, Словенії, тимчасова повірена у справах Греції, а також інші дипломати з країн регіону.

Це вже не перший саміт у такому форматі: попередній відбувся у Києві в січні 2025 року, ще один — в Одесі у червні.

Країни Південно-Східної Європи (зокрема Румунія, Словенія, Хорватія, Албанія, Північна Македонія та інші) публічно заявили, що хотіли б бачити Україну в НАТО. Це додає голосів «за» у межах самого Альянсу. Тобто це означає, що підтримка надання Україні статусу члена НАТО зростає.

Що кажуть у світі про вступ України в НАТО

Хоча в регіоні підтримують вступ України, деякі світові лідери мають іншу думку. Наприклад, новообраний президент Польщі Кароль Навроцький вважає, що наразі Україна не може приєднатися до НАТО чи ЄС. Подібну позицію висловив і радник Дональда Трампа Кіт Келлог — на його думку, США давно не підтримують приєднання України до Альянсу.

Також у щорічному звіті НАТО не згадали, що Україна має стати членом організації. Водночас президент Зеленський раніше заявляв, що міг би залишити посаду, якщо вступ України до Альянсу стане реальністю.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube