США тиснуть на Японію та Австралію через можливу війну за Тайвань – FT

За даними газети, цей запит застав зненацька як Токіо, так і Канберру, оскільки самі США не пропонують гарантії захисту Тайваню

тайвань
В США говорять, що це частина нової стратегії для стримання ворога

США хочуть чітко знати, яку роль Японія та Австралія готові відігравати у випадку війни з Китаєм за Тайвань. Цей запит здивував Токіо та Канберрі. Про це пише британське видання Financial Times, посилаючись на кілька джерел, знайомих з ситуацією.

За даними видання, заступник міністра оборони США Елбрідж Колбі неодноразово обговорював цю тему на зустрічах з оборонними представниками Японії та Австралії. США наполягають, щоб союзники були більш рішучими та підготувалися до можливої ескалації навколо Тайваню. За словами самого Колбі, це частина нової стратегії, яка має стримати Китай і забезпечити мир завдяки силі.

У Токіо та Канберрі були здивовані такою прямою вимогою. Раніше США не просили їх чітко визначити, як саме вони діятимуть у разі війни. Один із джерел сказав, що союзники не розуміють, чому Америка просить їх узяти на себе зобов'язання, якщо сама не надає Тайваню повної військової гарантії.

У розмовах йшлося про участь Японії та Австралії у спільних навчаннях і планах, які мають стосунок до ситуації навколо Тайваню. Але тепер США очікують більш чітких дій.

Міністерство оборони Японії заявило, що не може давати відповідей на гіпотетичні питання і діятиме згідно з конституцією та міжнародним правом. Посольство Австралії у США поки що не дало коментаря. Водночас США є найважливішим постачальником зброї для Тайваню, попри відсутність офіційних дипломатичних зв'язків, додає газета.

Загроза з боку Китаю

Обговорення цієї теми посилюються через дедалі більшу напруженість у регіоні. США вважають, що Китай стає все агресивнішим, тому союзники мають бути готовими. Білий дім переконаний, що Японія та Австралія швидко збільшать свої оборонні витрати — навіть швидше, ніж це зробили деякі країни Європи.

У березні 2025 року Китай почав великі військові навчання біля Тайваню. Там брали участь армія, флот та ракетні війська. У Китаї заявили, що ці маневри — це «суворе попередження» Тайваню.

За словами військових зі Східного командування Народно-визвольної армії Китаю, мета навчань — показати силу та стримати Тайвань від прагнення до незалежності.

Міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку заявив, що такі погрози з боку Китаю не допомагають стабільності в регіоні. Він заявив, що Пекіну краще було б розв'язати проблеми у своїй армії, зокрема з корупцією, замість залякування сусідів.

У відповідь на навчання Китайської армії, Тайвань привів у бойову готовність свої сили. Також там вперше заявили, що можливе вторгнення Китаю може статися вже у 2027 році.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube