За його словами, Сполучені Штати повинні піклуватися про власні інтереси, але Україна не може обійтися без підтримки
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте відреагував на повідомлення ЗМІ про те, що деякі ракети ППО були призупинені для України, що згодом підтвердив Білий дім. Він заявив, що розуміє потребу США підтримувати власні арсенали. Утім, розраховує на гнучкість у продовженні підтримки України.
Як повідомляє Bloomberg, заява Рютте пролунала на церемонії зміни командування сил НАТО в Європі у Монсі, Бельгія. Генсек НАТО наголосив на вирішальній важливості нового верховного військового головнокомандувача НАТО з огляду на зростаючу відповідальність Європи за колективну оборону.
Рютте нагадав, що минулого тижня під час саміту НАТО в Гаазі президенти США та України Дональд Трамп та Володимир Зеленський провели "дуже гарну дискусію, зокрема, зосередившись на системах протиповітряної оборони", після чого Трамп пообіцяв "перевірити", чи може він поставити Україні більше ракет Patriot.
Рютте неодноразово хвалив Трампа під час інтерв'ю, його мирну ініціативу та його прагнення до збільшення оборонних витрат у НАТО, але закликав США до "гнучкості" щодо українського питання.
"Тож так, я розумію, що США повинні дбати про свої запаси. Але ми повинні дозволити собі певну гнучкість. Тим часом європейці піднімаються на висоту. Цього року вони виділили 35 мільярдів для України. Тож, коли справа доходить до перенесення тягаря зі Сполучених Штатів на Європу, це відбувається, але ми не можемо обійтися без практичної підтримки з боку США", – повідомив він.
Рютте додав, що в інтересах США, щоб Україна не програла війну, вказуючи на те, що загрози з боку Росії, Північної Кореї та Ірану взаємопов'язані.
Нагадаємо, раніше з’явилася інформація про несподіване призупинення Пентагоном постачання боєприпасів до України через побоювання щодо зниження запасів. Цей крок викликав здивування не лише в Києві, а й серед європейських союзників та в американському Конгресі.
А 3 липня відбулася розмова Путіна і Трампа. Після дзвінка у Кремлі докладно описали зміст перемовин. А Трамп мовчить. Він не назвав дзвінок правителю РФ "великим і прекрасним". Тенденція, що намітилася після саміту НАТО, зазначає: Трамп переглядає своє ставлення до Путіна. Вони більше не друзі.
Обмеження на постачання зброї в Україну, судячи з усього, - бюрократична інерція. Прогноз Інформатора в тому, що найближчим часом можна чекати новин з приводу військової підтримки України.