Країни НАТО готові надати Україні більше ППО: Столтенберг повідомив деталі

Читать на русском

Столтенберг заявив, що країни Альянсу згодні з тим, що Україні необхідно надати більше засобів ППО

Читать на русском
НАТО і Столтенберг
Генсек НАТО також закликав союзників знайти більше снарядів для України

Столтенберг заявив, що країни Альянсу згодні з тим, що Україні необхідно надати більше засобів ППО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що міністри оборони країн Альянсу погодилися надати Україні більше засобів ППО. За його словами, незабаром варто очікувати на анонс. Також Столтенберг заявив, що Україна має й інші потреби, включаючи 155-міліметрові снаряди.

Про це повідомив генсек НАТО у соцмережі Х. Він зазначив, що ця допомога  - критична потреба Києва.

"Союзники погодилися посилити та надати подальшу військову підтримку, включаючи протиповітряну оборону. Незабаром чекаю нових оголошень", - сказав він.

Столтенберг також заявив, що "союзники повинні заглянути глибше у свої сховища та дістати звідти снаряди". Він вважає допомогу Україні не благодійністю, а інвестицією в безпеку НАТО.

Також він привітав зусилля Німеччини, у тому числі нещодавнє рішення додаткову систему Patriot до України. Як сказав Столтенберг, окрім "Петріотів", існують й інші системи, які союзники можуть надати, у тому числі SAMP/T.

"Багато союзників, які не мають наявних систем, зобов'язалися надати фінансову підтримку для їхньої закупівлі для України", - сказав Столтенберг.

Україна і ППО

До анонсу Столтенберга лише Німеччина виражала готовність передати Україні систему ППО Patriot. Щодо точної дати постачання, наразі немає інформації, але це буде здійснено якомога швидше, оскільки довго чекати не можна.

Водночас Шольц говорив, що Україна може отримати ще шість додаткових систем протиповітряної оборони Patriot від НАТО.

Крім того, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що декілька країн готові придбати систему ППО Patriot для України і передати її країні. Крім Нідерландів, які вже оголосили про намір купити ППО для  нашої країни, також інші країни готові сплатити будь-яку ціну, яку назве продавець. За його словами, оголошення Нідерландів про намір купити систему Patriot для України є важливим кроком, який стимулює інших.

Президент неодноразово закликав надати Україні ППО. Президент постійно нагадує, що Росія кожного дня тероризує мирне населення України. Водночас і ЄС підтримав термінове постачання засобів ППО нашій країні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.