“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Неназвані держави готові викласти будь-яку суму, аби тільки посилити протиповітряну оборону нашої країни
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба стверджує, що є кілька країн світу, які готові придбати ЗРК Patriot та передати їх нашій країні. Наразі офіційно про свої наміри оголосили тільки Нідерланди, але на такий крок готові не тільки вони. Причому вони готові заплатити будь-яку ціну, яку назве країна-продавець.
Про це Кулеба заявив в етері телемарафону "Єдині новини". За його словами те, що Нідерланди оголосили про свій намір купити Patriot для України публічно, є важливим кроком. Адже таким чином вони підштовхнули до важливого рішення й інші країни світу.
"Відкрию невеличку дипломатичну таємницю: Нідерланди - не єдина держава, яка готова прямо зараз купити батарею Patriot у будь-якої країни світу за ціну, яку ця країна назве", – наголосив глава МЗС.
Кулеба додав, що не менш важливим є те, що генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг закликав союзників не прикриватися потребою натівських стандартів й передати Україні потрібні системи ППО. Йдеться про те, що деякі країни роблять акцент на тому, що не можуть передати батарею Patriot Україні, бо тоді не будуть за числом наявних систем вписуватись у стандарти Альянсу.
"По суті, коли деякі країни НАТО нам кажуть, що не можуть передати батарею, бо не будуть відповідати стандарту НАТО за кількістю наявних батарей, а генсек їм каже, не прикривайтесь цим, а віддайте те, що треба Україні, бо це зараз головне", - резюмував міністр.
Наразі питання посилення протиповітряної оборони України стоїть дуже гостро. До його вирішення залучені вищі ешелони влади у тому числі і президент Володимир Зеленський. Він майже щодня закликає країни-партнери передати наявні системи і тим самим закрити українське небо.
Глава МЗС Дмитро Кулеба нещодавно заявив, що у світі є сто вільних ЗРК Patriot, а Україні наразі потрібно сім. І країна готова взяти їх на будь-яких умовах, навіть у тимчасове користування та повернути за першої потреби або після закінчення бойових дій в Україні.
Також він говорив, що західні регіони України цілком могли б закрити ЗРК Patriot, які розташовані у Польщі. таким чином вони б не тільки допомогли нашій державі, а й убезпечили власну. Адже російські ракети та "Шахеди" неодноразово залітали на територію їх країни.
У четвер, 18 квітня, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни-партнери по НАТО можуть передати шість систем Patriot. Щоправда строки він не оговорив.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.