Кожна третя жінка в світі піддається насильству, - ВООЗ

Читать на русском

Через пандемію COVID-19 збільшилася кількість зареєстрованих випадків насильства

Читать на русском

Через пандемію COVID-19 збільшилася кількість зареєстрованих випадків насильства

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявляють, що протягом свого життя кожна третя жінка в світі (близько 736 млн), піддається фізичному або сексуальному насильству з боку партнера. Ця кількість практично не змінилася за останнє десятиріччя.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на звіт ВООЗ .

«Насильство щодо жінок є ендемічним явищем в кожній країні і культурі, завдаючи шкоду мільйонам жінок і їх сімей, і воно посилюється пандемією COVID-19 ...

Боротися з насильством слід за допомогою урядів, спільнот і окремих осіб», - розповів Тедрос Гебрейесус , генеральний директор ВООЗ.

Насильство з боку інтимного партнера на сьогоднішній день є найбільш поширеною формою насильства по відношенню до жінок у всьому світі (зачіпає близько 641 мільйона людей). Тим не менше 6% жінок у всьому світі повідомляють про сексуальне насильство з боку кого-небудь, крім чоловіка або партнера.

Надзвичайні ситуації посилюють насильство, підвищуючи вразливість і ризики

Пандемія COVID-19 ще сильніше збільшила піддавання жінок насильству внаслідок ізоляції та припинення роботи життєво важливих служб підтримки.

Через пандемію збільшилася кількість зареєстрованих випадків насильства по відношенню до жінок та дівчаток.

Нерівність - головний фактор ризику насильства жінок

Насильство сильно зачіпає жінок, які живуть в країнах з низьким та нижче середнього рівнем доходів.

У регіонах Океанії, Південної Азії та Африки на південь від Сахари відзначили найвищі рівні насильства з боку інтимного партнера серед жінок у віці 15-49 років: від 33% до 51%. Найнижчі показники спостерігаються в Європі (16-23%), Центральній Азії (18%), Східній Азії (20%) та Південно-Східній Азії (21%).

Необхідно запобігти насильству над жінками

Насильство - у всіх його формах - може впливати на здоров'я та благополуччя жінки протягом всього останнього життя. Це пов'язано з підвищеним ризиком травм, депресій, тривожних розладів, незапланованої вагітності, інфекцій, які передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ, і багатьма іншими проблемами зі здоров'ям.

Попередження насильства вимагає усунення системної економічної та соціальної нерівності, забезпечення доступу до освіти і безпечної роботи, а також зміни дискримінаційних гендерних норм та інститутів.

Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-платформу «Мені здається». На цій платформі постраждалі від домашнього насильства можуть розповісти свої історії.

Також Інформатор писав, як в Україні працює чат-бот для жертв домашнього насильства .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.