Космічна розвідка рф опинилась на межі колапсу через санкції – ГУР

Росія більше не може виготовляти багато потрібних елементів для ведення космічної розвідки

Космічна розвідка рф опинилась на межі колапсу через санкції – ГУР
Фото ілюстративне

Космічна розвідка росії опинилася на межі колапсу через вплив запроваджених міжнародних санкцій. Гострий брак компонентів електроніки іноземного й російського виробництва де-факто змусив зупинити виробництво ключових елементів. Про це свідчать дані української розвідки.

Так, санкції вплинули на акціонерне товариство «Информационные спутниковые системы имени академика М.Ф.Решетнёва». За даними розвідки, російські конструктори та науковці серед іншого розробляють так звані «великі очі» на об’єктах стратегічно важливого для рф підприємства оборонпрому. Іншими словами йдеться про засоби ведення космічної розвідки, зокрема:

  • «Рєпєй» - проєкт перспективної високоорбітальної системи ведення радіоелектронної розвідки;
  • «Ґєракл-КВ» - проєкт комплексу глобальної космічної командно-ретрансляційної системи;
  • «Сфєра» - проєкт єдиної системи супутникового зв’язку 3 етапу.

Підприємство розташоване у місті закритого типу Желєзноґорск (Красноярский край, рф). Вже згадані ключові елементи де-факто перестали виготовляти. Йдеться про відсутність сотень тисяч елементів апаратури для космічних модулів. Строки завершення робіт перенесли на два роки:

  • проєкт «Рєпєй» - з 2022 на 2024 рік;
  • проєкт «Ґєракл-КВ» - з 2023 на 2025 рік;
  • проєкт «Сфєра» - з 2025 на 2027.

«Через санкції та мобілізацію під загрозою припинення існування невдовзі опиняться ще декілька галузей російської економіки», - додали в ГУР.

Санкції проти росії

16 грудня Рада ЄС затвердила дев'ятий пакет санкцій, спрямованих на посилення тиску на росію у зв’язку з її війною проти України. До списку персональних санкцій потрапили особи, пов’язані з російською армією, судді, партії. Втім, Угорщина змогла добитися невключення до нього трьох російських міністрів. Глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що "санкційна стеля" ще не досягнута і тиск на росію можливо посилювати ще більше.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель вважає санкції, запроваджені Євросоюзом проти росії, ефективними. Він переконаний, що їхня дія стане помітніша з часом. Однак вони не зупинять війну, яку росія розв'язала проти України. Він зауважив, що головна мета санкційних обмежень - ускладнити диктатору володимиру путіну фінансування воєнної машини рф.

Раніше ми писали, що Сенат США схвалив бюджет на 2023 рік із підтримкою України на десятки мільярдів доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube