“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Санкції ускладнять путіну фінансування його воєнної машини
Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель вважає ефективними санкції, запроваджені Євросоюзом проти росії. Він переконаний, що їхня дія стане помітніша з часом. Однак вони не зупинять війну, яку країна-агресорка розв'язала проти України.
Про це Боррель заявив у інтерв'ю PAP. На питання про те, чи вважає він ефективними санкції ЄС, дипломат відповів ствердно. "Санкції, у поєднанні з військовою підтримкою, міжнародним тиском та дипломатичними зусиллями, дають свої плоди.
За його словами, чим більше часу минатиме, тим болючішими вони ставатимуть для керівництва у Кремлі та російської економіки. Боррель зауважив, що головна мета санкційних обмежень — ускладнити диктатору володимиру путіну фінансування воєнної машини рф.
"Санкції не зупинять війну. Це лише один з інструментів, які ми задіяли, але вже очевидно, що вони працюють і мають для Росії серйозні наслідки: російська економіка суттєво постраждала і втрачає спроможність модернізуватися", - сказав Боррель.
Він зазначив, що, за прогнозами ОЕСР, економіка рф у 2023 році скоротиться на 5,6%. З росії пішли понад 1 000 міжнародних компаній, які складали близько 40% ВВП росії та підтримували 5 мільйонів робочих місць. ЄС вже на 90% скоротив імпорт російської нафти і рекордно знизив залежність від російського газу.
"І не варто забувати, що санкції запровадив не лише ЄС. Загалом, санкції проти росії застосовують понад 40 країн, на які припадає понад 50 % світового ВВП", - наголосив Боррель.
16 грудня Рада ЄС затвердила дев'ятий пакет санкцій, спрямованих на посилення тиску на росію у зв’язку з її війною проти України. До списку персональних санкцій потрапили особи, пов’язані з російською армією, судді, партії. Втім, Угорщина змогла добитися невключення до нього трьох російських міністрів. Глава МЗС України Дмитро Кулеба, коментуючи новий пакет, привітав його ухвалення, але зазначив, що "санкційна стеля" ще не досягнута і тиск на росію можливо посилювати ще більше.
Нагадаємо, Бельгія та Люксембург розблокували активи росіян. Крім того, Канада заарештувала активи Абрамовича та хоче передати їх Україні.
Раніше Інформатор писав, що Євросоюз погодив дев'ятий пакет санкцій проти росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.