Корпорацію Meta Цукерберга оштрафували на рекордні 1,3 мільярда доларів: у чому причина

У компанії кажуть, що виконати розпорядження суду немає ніякої можливості й очікують на зміну правового поля

Марк Цукерберг
У компанії протестують

Корпорацію Meta Марка Цукерберга оштрафували на рекордну суму — 1,3 мільярда доларів. Таке рішення прийняв регулятор конфіденційної політики Європейського Союзу. Компанію обвинувачують у неналежній обробці та збереженні інформації користувачів.

Meta має п’ять місяців, щоби припинити передачу даних користувачів із ЄС до Сполучених Штатів, повідомляє Reuters, інакше на неї чекають нові санкції. Перші вимоги від суду ЄС за поданням регуляторних органів були ще у 2020 році.

Законодавство Євросоюзу вимагає від розпорядників інформації зберігати дані про користувачів на серверах, які фізично знаходяться на території ЄС. Meta вважає такі норми неприйнятними та такими, які заважають веденню бізнесу й довгий час намагалася їх оскаржити.

«Без можливості передавати дані через кордони Інтернет ризикує бути розділеним на національні та регіональні шари», — сказали в Мета.

Meta заявила, що буде оскаржувати це рішення, включаючи «невиправданий і непотрібний штраф, який «створює небезпечний прецедент для незліченної кількості інших компаній». А також у компанії заявили, що не будуть припиняти роботу служби Facebook в Європейському Союзі, хоч раніше погрожувала це зробити.

Закон про дані

Офіційні особи Європейського Союзу та США ведуть переговори щодо нової угоди про обмін даними, яка забезпечить правове регулювання функціонування Meta та багатьох інших компаній, які переміщують інформацію між Сполученими Штатами та Європою. Попередню угоду — Privacy Shield — анулювали у 2020 році. Причиною таких кроків Брюсселя вважають законодавство США, яке дає можливість отримувати доступ спецслужбам до особистих даних користувачів.

Meta заявляють, що обмін даними між країнами та регіонами має вирішальне значення для надання послуг та таргетованої реклами. Великі об’єми даних опрацьовуються на центральних серверах у США кваліфікованими працівниками і створити аналогічні центри у ЄС немає можливості. Керівники компанії стверджують, що відсутність міжнародної передачі даних завдасть шкоди економіці країн та загальмує зростання бізнесу.

Раніше ми повідомляли про те, що в Instagram з’являться публічні канали. А ще ми розповідали, що Дональду Трампу розблокували профіль у Фейсбуці напередодні виборів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube