Корисна звичка, яка спасе вас від нав'язливого запаху власного тіла

Деякі продукти посилюють потовиділення або роблять запах поту різкішим і сильнішим

Запах поту та петрушка
Що не варто додавати до свого раціону, щоб почуватися впевнено

Гіпергідрація, або надмірна пітливість, змушує нас червоніти і відчувати сором. Деякі продукти - наприклад томати, капуста, кава - посилюють потовиділення або роблять запах поту різкішим і сильнішим. Але є й такі, що здатні мінімізувати цю особливість людського організму.

Інформатор розповість, що не варто додавати до свого раціону, щоб не провокувати нав'язливий запах власного тіла і почуватися впевнено.

Насамперед викликати надмірне потовиділення можуть алкоголь і продукти з глутаматом натрію (соуси, сухофрукти, соки, деякі молочні продукти та ін.) та кофеїном. Серед продуктів, вживання яких слід обмежити, щоб уникнути посилення неприємного запаху поту, також:

  • Червоне м'ясо.
    До заборонених цей продукт потрапляє через великий вміст амінокислот. Крім того, м'ясо повільно перетравлюється у шлунку і важко засвоюється у кишечнику. Аромат тіла стає дуже специфічним вже через 2 години після м'ясної трапези і може зберегтися, залежно від індивідуальних особливостей тіла, від кількох годин до кількох тижнів. Хочете пахнути як травнева троянда, зменшіть його кількість у вашому раціоні до двох разів на тиждень.
  • Ріпчаста цибуля.
    Надаючи стравам пікантну гіркуватість, він, на жаль, стає також причиною неприємного запаху нашого тіла. Вся справа в ефірних оліях, що виділяються у процесі травлення. Один із способів нейтралізації "противника" - ошпарити нарізаний продукт окропом, але тоді разом із неприємним запахом ви позбавитеся і частки корисних речовин.
  • Каррі та часник.
    На жаль, ароматичні молекули часнику, а також таких спецій, як каррі, кмин і кумін, при перетравленні виділяють сірковмісні гази, які виводяться з організму через шкіру, надаючи їй неприємного запаху на кілька днів. Стійкий ефект провокує навіть крихітна щіпка, додана в їжу. Альтернативою цим інгредієнтам може стати імбир, калган або кардамон - вони також надають їжі гостроті, але залишають приємний свіжий аромат.
  • Рибний запах тіла, що виникає у деяких людей, є надлишком холіну (вітаміну B4), що міститься в тунці та червоній рибі.
  • Якщо вас супроводжує неприємний запах поту, рекомендовано замінити гарбуз - апельсинами, спаржу - селерою, броколі та цвітну капусту - яблуками. Поліпшить запах тіла вживання максимальної кількості їжі у сирому вигляді.

А що ж треба їсти та пити?

Петрушка - популярний народний засіб від неприємного запаху. Високий вміст хлорофілу та свіжий аромат дають дезодоруючий ефект. Ця трава очищає організм і бореться з бактеріями, які змушують тіло виділяти не найприємніші запахи. Дослідження показали: петрушка може успішно боротися із сполуками сірки. Для позбавлення від недоїдливих ароматів можна як просто вживати петрушку в салатах або гарячих стравах, так і заварювати її висушені стебла та листя. Але треба слідкувати за кількістю випитої води так як петрушка має сечогінні властивості, що призводить до зневоднення.

Позитивно на запах тіла впливає і вживання зеленого чаю. У ньому містяться органічні кислоти та танін. Він має терпкі властивості, що допомагають у боротьбі із зайвою пітливістю, і перешкоджає зростанню бактерій. Сюди ж можна віднести трав'яні відвари. Найефективнішими у цьому плані є чаї з гвоздикою, м'ятою, диким чебрецем, імбиром, кардамоном, анісом, ромашкою.

Також додавати корицю в їжу - корисна звичка. Приправа славиться тим, що усуває неприємний запах у ротовій порожнині. Якщо вживати її щодня, вона починає впливати ще й на природний аромат тіла - зайва пітливість перестане бути проблемою.

І, звісно, вода. Якщо пити її по 6-9 склянок щодня, то від неприємних запахів та спогадів про них не залишиться і сліду вже наступного дня. До речі, рясне питво допомагає покращити травлення, зволожити шкіру, позбутися головного болю та запорів.

У момент виділення пот здорової людини нічим не пахне. Неприємності починаються, коли на виділений потовими залозами секрет, що складається на 85% з води та на 15% з білків і жирів, накидаються підступні бактерії, що мешкають на шкірі. Вони поглинають усі корисні речовини, після чого виділяють продукти своєї життєдіяльності та вмирають - саме ці процеси супроводжуються появою задушливого запаху. Оскільки мікрофлора у людей різна, то різна і інтенсивність запаху.

Раніше Інформатор писав від яких продуктів краще відмовитись у спеку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube