"Коперфільди" у багажнику: на кордоні затримали чотирьох чоловіків, які хотіли втекти з України

Читать на русском

За 300 метрів від державного кордону правоохоронці зупинили вантажний мікроавтобус

Читать на русском
Виїзд за кордон
На кордоні затримали чоловіків, які сховалися в автомобілі, щоб втекти з України

За 300 метрів від державного кордону правоохоронці зупинили вантажний мікроавтобус

Прикордонники викрили 4-х чоловіків призовного віку, які ховалися у спеціально виготовленому сховку мікроавтобуса. Військовослужбовці оперативного підрозділу Чернівецького прикордонного загону спільно з представниками військової контррозвідки СБУ, маючи дані від оперативників, за 300 метрів від державного кордону зупинили вантажний мікроавтобус.

Ним керував місцевий мешканець , який стверджував, що ніякого вантажу в його автівці немає. Однак, в ході поглибленої перевірки транспортного засобу, прикордонники виявили спеціально обладнаний сховок. У сховку дійсно не було вантажу, однак ховалися четверо чоловіків призовного віку.

Під час подальших заходів правоохоронці з’ясували, що водій пообіцяв їм, що довезе до Молдови в об’їзд пунктів пропуску за грошову винагороду в розмірі 4000 доларів з кожного. Затриманих доставили до прикордонного підрозділу та склали протоколи про адміністративні правопорушення.

Стосовно організатора незаконного переправлення осіб через державний кордон до Нацполіції направлено повідомлення за ст. 332 ККУ "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України".

Виїзд за кордон

В Україні планують зміни в законодавство, які оптимізують роботу системи Шлях та дозволять зменшити ризик незаконного виїзду чоловіків за кордон під час воєнного стану. Всі чоловіки від 18 до 60 років під час воєнного стану та загальної мобілізації вважаються військовозобов'язаними. Їм заборонено виїзд за кордон, за виключенням випадків, передбачених законом № 57. Один із способів виїзду за кордон є реєстрація у системі Шлях - переважно це для перевезення гуманітарних грузів та допомоги ЗСУ. Проте, системою масово користуються для незаконного виїзду за кордон.

Як повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач, після консультацій із представниками ОВА та волонтерських організацій, планується скоротити термін, на який чоловіки вносяться в систему Шлях .

Наразі передбачено, що термін дії рішення уповноваженого органу (Міністерства чи ОВА) складає 6 місяців - чоловік протягом шести місяців може виїжджати за кордон з такою гарантією. Водночас, якщо чоловік незаконно виїхав з України, тільки через півроку почнуть цікавитися, чи він повернувся.

"Такий тривалий термін створює ризики для так званого „волонтерського туризму“. Наша пропозиція полягає в тому, щоб змінити такий термін до 3 місяців. Фактично з часу внесення до системи водій матиме 3 місяці, щоб виїхати за вантажем та повернутися в Україну", - пояснює Сергій Деркач.

Він вважає, що саме на фонди та благодійні організації має покладатись обов’язок перевіряти та підтверджувати перед подачею документів на реєстрацію в системі Шлях для уповноваженого органу, чи є якісь обмеження для чоловіка на виїзд за кордон.

"До прикладу, що він не ухиляється від мобілізації чи не є фігурантом кримінальних проваджень", - зазначив він.

Нагадаємо, поки деякі народні депутати під час війни відпочивають на Мальдівах та інших закордонних курортах, українці у літній період переважно залишаються вдома - деякі з них не мають можливості виїхати, інші не мають бажання. Однак більшість з них негативно ставиться до поїздок парламентарів на відпочинок за кордон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.