В ISW розповіли про успіхи контрнаступу ЗСУ і розкрили його деталі

Сили оборони контратакують на південь від Бахмуту

Контрнаступ ЗСУ
Водночас росіяни не припиняють спроб штурму Авдіївки

Станом на неділю, 29 жовтня, Сили оборони України продовжують контрнаступальні дії на фронті. Просування йде одразу на кількох напрямках. Зокрема, ЗСУ йдуть вперед на південь від тимчасово окупованого Бахмуту. 

Про це йдеться в новому звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що наші бійці діють вкрай ефективно

За словами експертів ISW, контрнаступальнії дії українських оборонців не вщухають ні на день. Командування проводить тактичні маневри, іноді змінюючи напрямки ударів.

Зокрема, наразі ЗСУ йдуть вперед на Бахмутському напрямку. А конкретно - просуваються на південь від міста. 

"Українські війська ефективно використовують безпілотники та ускладнюють застосування російської артилерії на південному фланзі Бахмута", - зазначають аналітики.

Ворог при цьому також не стоїть на місці. Війська рф намагаються стримувати наші атаки та самим контратакувати на північ та південь від Бахмута. Втім, жодних підтверджених успіхів вони не досягли. 

Водночас українські війська відбили російські атаки поблизу Кліщіївки та Андріївки. Росіяни ж наразі сконцентровані на наступі на Авдіївку.

"Російські війська продовжили наступальні операції в районі Авдіївки... але не домоглися якихось підтверджених територіальних завоювань", - пишуть у звіті ISW.

Контрнаступ ЗСУ: поточний стан 

Нагадаємо, що українськи сили проводять наступальні дії з початку червня поточного року. Тобто цей процес триває вже майже 5 місяців.

На жаль, за цей час поки що не вдалося досягти якихось великих стратегічних успіхів, на кшталт тих, які мали місце під час Харківського контрнаступу торік або ж звільненная Херсона. Втім, варто розуміти, що весь цей час ЗСУ мають тактичні успіхи, а також володіють воєнною ініціативою, що вкрай важливо. Зворотня сторона цього процесу - виснаження наших сил, про що кажуть як самі оборонці, так і західні експерти. 

Загалом же, в командуванні обрали два основних напрямки для контрнаступу. Це схід нашої держави (Донбаський напрямок) та напрямок на Півдні, в бік Бердянська й Мелітополя з метою виходу на азовське узбережжя.  

Причини затримки звільнення нашої території - дуже серйозні оборонні укріплення росіян ("лінія Суровікіна"), а також недостатня кількість західної допомоги. Через власну політичну турбулентність, а також за причинами глобальних стратегічних балансів в цій війні, наші союзники надають нам рівно стільки зброї, аби ми могли не програти та навіть володіти ініціативою. Однак про якісь масштабні поставки, які стали би тою самою "зброєю перемоги" - наприклад, сотні літаків чи тисяча танків - наразі, на жаь, не йдеться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube