Конфлікт у Нагірному Карабасі: під обстрілами столиця Степанакерт, загинув мер Мартуні - відео

У Степанакерті закликають міжнародних лідерів зупинити агресію Азербайджану

Нагірний Карабах
Населені пункти зазнають масованих артилерійських, ракетних обстрілів та авіаударів

У Нагірному Карабасі від обстрілів військ Азербайджану потерпає місто Степанакерт - столиця невизнаної Нагірно-Карабаської республіки. Місцеві повідомляють про атаки безпілотників та ракет. Є жертви серед місцевого населення, зокрема, загинув мер міста Мартуні.

Так, Міністерство закордонних справ невизнаного Нагірного Карабаху у середу вранці, 20 вересня, заявило, що столиця Степанакерт (азербайджанська назва Ханкенді) та інші населені пункти зазнають масованих артилерійських, ракетних обстрілів та авіаударів. Повідомляється й про жертви, в тому числі й серед мирного населення. Також внаслідок обстрілів загинув мер міста Мартуні Азнавур Сар'ян.

На всій лінії зіткнення в Нагірному Карабасі тривають бої з різною інтенсивністю. Збройні сили Азербайджану продовжують військові операції. Загалом вони взяли під свій контроль понад 60 бойових позицій вірменських сил.

У Степанакерті закликають міжнародних лідерів та всі зацікавлені сторони негайно вжити всіх належних заходів, щоб зупинити агресію проти Нагірного Карабаху. Дії Азербайджану назвали геноцидом.

"В черговий раз порушивши тристоронню заяву (лідерів росії, Азербайджану та Вірменії - ред.) від 9 листопада 2020 року, Азербайджан 19 вересня розпочав широкомасштабні військові дії проти Нагірного Карабаху, завдаючи ударів по цивільних об'єктах та мирному населенню, внаслідок чого є жертви та поранені, у тому числі жінки, діти та люди похилого віку. Дії Азербайджану - не що інше, як політика геноциду та етнічних чисток, і здійснюючи її, Баку спекулює неправдивою повісткою, включаючи створення гуманітарного коридору", - йдеться у заяві адміністрації так званого карабаського лідера Самвела Шахраманяна, повідомляють вірменські ЗМІ.

Наслідки обстрілів
Наслідки обстрілів

Не обійшлося й без заяв рф - там намагалися вчергове себе вибілити брехнею про начебто допомогу місцевим. Що цікаво, після початку так званої антитерористичної операції у Вірменії звинуватили якраз так званих "миротворців з рф" у тому, що ті зрадили вірмен та не втручаються у конфлікт у Нагірному Карабасі, а навпаки - співпрацюють з Азербайджаном.

Писали вірменські пабліки 19 вересня
Писали вірменські пабліки 19 вересня

Військова операція у Нагірному Карабасі у вересні 2023

Нагірний Карабах - регіон, населений переважно вірменами, але оточений азербайджанськими землями. Конфлікт Вірменії та Азербайджану через нього триває десятки років. Теперішнє загострення стало найсерйознішим з 2020 року, коли в результаті 44-денної війни Азербайджан отримав під контроль приблизно половину Карабаху, а в іншій частині розмістили російських миротворців.

19 вересня 2023 року Міністерство оборони Азербайджану оголосило про "антитерористичні заходи" на території Нагірного Карабаху. Баку почав обстріл з вимогою вивести з регіону війська Вірменії та змінити уряд. Єреван відповів, що вірменських військ у Карабаху немає. Зупинити військову операцію вже вимагали у США, проте Азербайджан продовжив її.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube