Азербайджан прямо відмовив Блінкену зупинити бойові дії в Нагірному Карабасі: що заявили президент та Міноборони країни

США вимагають мирного врегулювання конфлікту, проте Азербайджан продовжив операцію

Нагірний Карабах
Ентоні Блінкен та президент Азербайджану Ільхам Алієв провели телефонну розмову

Держсекретар США Ентоні Блінкеном провів телефонну розмову з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, під час якої закликав припинити військову операцію в Нагірному Карабасі, розпочату 19 вересня. Проте Азербайджан продовжив її. Там заявили, що так званий "антитерористичний захід" в Карабасі зупиниться після здачі зброї вірменськими військовими.

Так, Сполучені Штати закликали Азербайджан негайно припинити бойові дії у регіоні Нагірного Карабаху. Держава вимагає мирного врегулювання конфлікту.

"Я сьогодні розмовляв з президентом Азербайджану Алієвим і закликав його негайно припинити військові дії в Нагірному Карабаху. Для Азербайджану вкрай важливо деескалувати ситуацію, щоб сприяти мирному врегулюванню конфлікту", - написав у твіттері державний секретар США Ентоні Блінкен.

В адміністрації Алієва після розмови з Блінкеном заявили, що Азербайджан декілька разів запрошував представників вірменського населення, яке проживає в Нагірному Карабасі, до діалогу, проте вони відмовлялися. А військова операція зупиниться, якщо ЗС Вірменії складуть зброю.

"Локальні антитерористичні заходи успішно продовжуються. Знешкоджено бойові позиції, автомобілі військового призначення, артилерійські та зенітно-ракетні установки, станції радіоелектронної боротьби та інші засоби військового призначення формувань збройних сил Вірменії", - додають на сайті Міністерства оборони Азербайджану.

Конфлікт у Нагірному Карабасі

У вівторок, 19 вересня, Азербайджан оголосив початок так званих "антитерористичних заходів локального характеру" в Нагірному Карабасі. Причиною цього нібито стала присутність в регіоні збройних сил Вірменії.

На це у Міноборони Вірменії заявили, що країна немає збройних сил у Карабаху. Детальніше про те, чому триває цей багаторічний конфлікт, можна прочитати за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube