У Єревані почалися сутички між поліцією та протестувальниками у зв’язку з відновленням бойових дій у Нагірному Карабаху
Біля будівлі вірменського уряду в Єревані почалися зіткнення протестувальників та поліції. Мітингувальники звинувачують прем'єра Нікола Пашиняна у зраді через відмову воювати за Карабах. Протестують переважно у зв’язку з відновленням бойових дій у Нагірному Карабаху, де Азербайджан розпочав "антитерористичну операцію".
Ввечері між поліцією та протестувальниками почалися сутички, дехто з демонстрантів почав кидати в поліцейських каміння. Натомість вірменська поліція почала застосовувати світлошумові гранати проти протестувальників. Повідомляють про три вибухи, внаслідок яких знепритомніла одна людина.
Протестувальники вигукують гасла проти уряду і вимагають від прем’єр-міністра Нікола Пашиняна втручання у те, що відбувається. Ще одна група протестувальників влаштувала акцію навпроти російського посольства. Учасники протесту вимагали, щоб "російські миротворці", які перебувають у регіоні, захистили цивільне населення від агресії.
19 вересня Міністерство оборони азербайджану заявило, що розпочинає "антитерористичні заходи… з метою відновлення конституційного ладу". Також Азербайджан озвучив свою умову для припинення вогню та початку мирних переговорів із представниками Карабаху – повне роззброєння та розформування невизнаної республіки. А якщо ні, то обіцяють проводити "антитерористичні заходи до кінця".
"Незаконні вірменські збройні формування повинні здати всю зброю, а незаконний режим має бути розпущений", - заявили в адміністрації президента Азербайджану.
Представники президента Азербайджану заявили, що зустріч із представниками вірменського населення Карабаху може відбутися в азербайджанському місті Євласі. До цього невизнаний Нагірний Карабах також закликав Азербайджан зупинити вогонь та розпочати переговори.
За повідомленнями місцевих ЗМІ, Азербайджан закрив повітряний простір для російських військових літаків. Як наслідок, російські військові літаки, які перевозили військові вантажі з Вірменії до рф, були змушені пролетіти над Іраном і Каспійським морем на шляху до Ростова. У Міністерстві закордонних справ Азербайджану заявили, що єдиним шляхом до миру в регіоні є повне виведення вірменських військових із Карабаху. А також розпуск режиму в Степанакерті.
Вірменія називає "широкомасштабною агресією" військові дії Азербайджану в Карабаху та закликає Раду безпеки ООН і миротворців рф вжити заходів щодо припинення Азербайджаном бойових дій у Карабаху. Також у Міноборони Вірменії говорять, що не мають військових у Нагірному Карабаху.
У росії заявили, що "стривожені" ескалацією військового конфлікту і закликають Вірменію та Азербайджан повернутися до дипломатичного врегулювання. Що цікаво, росія не поінформувала Вірменію про проведення Азербайджаном військових дій у Карабаху. Про це заявили в уряді республіки. Також відомо, що протягом дня за допомогою "російського миротворчого контингенту" із найнебезпечніших районів евакуювалися близько 500 осіб, майже 200 із них діти. Медики у Нагірному Карабасі заявили, що в результаті військових дій загинули п’ятеро людей, 80 – поранені, серед яких є жінки і діти. За попередніми даними, 15 поранених – цивільні.
Туреччина підтримує у військових діях Азербайджан. Нагадаємо, що війна за Нагорний Карабах між Вірменією і Азербайджаном точиться з 1991 року. Тільки у травні 2023 року влада Вірменії заявила, що може визнати Нагірний Карабах частиною Азербайджану, проте цього так і не сталося.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.