"Не повторюйте помилку Меркель": Кулеба назвав неприйняття України до НАТО самогубством для Європи

Читать на русском

На думку глави української дипломатії Дмитра Кулеби неприйняття означатиме, що ймовірність війни з росією постійно зберігатиметься, висячи "над головою"

Читать на русском
Кулеба і НАТО
Кулеба назвав неприйняття України до НАТО самогубством для Європи

На думку глави української дипломатії Дмитра Кулеби неприйняття означатиме, що ймовірність війни з росією постійно зберігатиметься, висячи "над головою"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який назвав кроки України після війни, попередив європейських союзників, що було б "самогубством" не приймати Україну у НАТО після завершення війни з росією.

Як пише Politico, про це Кулеба заявив напередодні липневого саміту НАТО у Вільнюсі, де заявка Києва на членство стане найбільш політично-делікатною темою обговорення. Україна прагне отримати від оборонного альянсу зобов’язання щодо своїх прагнень до НАТО, але низка союзників стверджують, що серйозна дискусія щодо України у НАТО може відбутися лише після того, як російські війська покинуть всі її території.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 22 червня заявив, що саміт НАТО у Вільнюсі 11-12 липня має бути зосереджений на зміцненні військової обороноздатності України, а не на відкритті процесі вступу Києва до трансатлантичного альянсу.

Після закінчення війни для Європи буде самогубством не приймати Україну у НАТО, оскільки це означатиме, що варіант... війни залишиться відкритим. Єдиний спосіб закрити двері для російської агресії проти Європи та євроатлантичного простору в цілому – взяти Україну у НАТО, тому що росія більше не посміє повторити цей досвід, – сказав Кулеба.

Президент України Володимир Зеленський має бачення вступу України до НАТО, а також до ЄС, коли Київ відіб’є вторгнення російського диктатора володимира путіна. Посол України у НАТО Наталія Галібаренко сказала Politaco наприкінці червня, що Київ шукає "якогось запрошення – або принаймні зобов’язання… розглянути часові рамки та модальності нашого членства" на саміті у Вільнюсі.

В інтерв’ю Кулеба виступив проти Німеччини та інших, хто виступає проти такого зобов’язання, застерігши від результату, подібного до саміту НАТО в Бухаресті 2008 року, коли Берлін і Париж відхилили членство в НАТО для України та Грузії.

Не повторюйте помилку, яку зробила канцлер Меркель у Бухаресті у 2008 році, коли вона люто виступала проти будь-якого прогресу на шляху до членства України в НАТО. Це рішення відкрило путіну двері для вторгнення у Грузію, а потім для продовження своїх дестабілізуючих зусиль у регіоні, а потім, зрештою, для незаконної анексії Криму. Тому, якби Україну прийняли у НАТО до 2014 року, не було б незаконної анексії Криму. Не було б війни на Донбасі, не було б цього масштабного вторгнення, – сказав він.

Кулеба також відкинув заяви прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що Україна не здатна перемогти росію, заявивши, що "втомився від протидії всім цим безглуздим аргументам".

Це все просто бла-бла-бла, – сказав Кулеба.

Україна вступить до НАТО

Головний дипломат України Дмитро Кулеба для Foreign Affairs повідомив, що Україна відповідає всім критеріям вступу до Північноатлантичного альянсу. Тому у НАТО не має "бути спокуси" висунути українцям додаткові вимоги. Кулеба заявив, що НАТО на саміті у Вільнюсі має надати чіткий графік вступу України до НАТО. 

Також Кулеба додав, що після Другої світової війни росія почала руйнувати європейські цінності, тому ризики дуже високі. Кулеба назвав вступ Фінляндії у НАТО "зрушенням тектонічних плит європейської безпеки", але без України ця безпека неповна. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Іспанія підтримала вступ України до НАТО і стала 21 країною із 31, хто зацікавлений у членстві України в альянсі. 

Також Володимир Зеленський пояснив, що саме вступ України до НАТО стане тою подією, яка поставить путіна на місце.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.