Шмигаль доручив Міноборони і МОЗ розібратися, чому поранені військові змушені самі ходити на ВЛК

Прем'єр-міністр Шмигаль доручив уряду розібратися з проблемою медкомісії для військових, які отримали поранення

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль доручив уряду розібратися з питанням ВЛК для поранених військових

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував ситуацію з військово-лікарською комісією для захисників, які отримали поранення. За його словами, якщо військові повинні в такому випадку самостійно йти на проходження ВЛК, то система не працює.   

Про це він заявив під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді у п'ятницю, 23 серпня. За його словами, наразі прийняті усі потрібні документи, щоб представники ВЛК самостійно приходили до поранених військових, а не навпаки. Адже якщо військові вимушені самі ходити на медкомісію після поранення, вважає голова уряду, "система не працює".   

"У нас усі документи прийняті, коли ВЛК ходить до військовослужбовців, які є пораненими. ВЛК має приходити до ліжка, а військовослужбовець поранений взагалі не має ходити на ВЛК. Якщо те, що ви говорите правда, то система не працює, і я одразу даю завдання Міністерству оборони спільно з Міністерством охорони здоров'я вжити заходів", - зазначив Шмигаль, відповідаючи на відповідне питання. 

Він також додав, що це неприпустимо, якщо поранений військовий зобов'язаний стояти в чергах на ВЛК.

 

Мобілізація в Україні

Раніше Верховна Рада проголосувала за основу та в цілому за законопроєкт про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації неповнорідним родичам. Документ передбачає, що тепер право на відстрочку матимуть громадяни, чиї не брат чи сестра, загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях під час дії. Якщо раніше це стосувалося лише повнорідних родичів, то тепер це поширюється й на неповнорідних родичів. 

Також раніше юрист Андрій Топчій пояснював, що якщо військовозобов'язаний подав заяву до ТЦК на відстрочку від мобілізації, його не можуть викликати на військово-лікарську комісію до тих пір, доки не буде рішення про відстрочку. Однак у тому випадку, якщо громадянин спочатку отримав повістку на ВЛК, а лише потім подав заяву - він повинен пройти медичний огляд. Якщо ж комісія відмовляє у відстрочці, то людину направляють на медогляд для визначення придатності до служби.   

"Таким чином, чоловік не може бути направлений на ВЛК від моменту подання заяви про відстрочку і до моменту ухвалення рішення про надання відстрочки/відмову у наданні відстрочки. Але якщо така заява військовозобов'язаним не подана, а прийшла повістка на ВЛК - то він має її проходити на загальних підставах", - пояснив юрист.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube