Колишній мер Мукачева Петьовка живе на зарплату депутата, не має квартири, автівки, але у кишені тримає сотні тисяч євро

Читать на русском

Василь Петьовка є членом депутатської групи ДОВІРА, входить до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики

Читать на русском
Василь Петьовка
Василь Петьовка

Василь Петьовка є членом депутатської групи ДОВІРА, входить до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики

Судячи з декларації народного депутат Василя Петьовки, складається враження, що основним годувальником його родини є дружина Марина. Її доходи набагато вище, за чоловіка, майна незрівнянно більше накопичено. У депутата немає навіть власної автівки. І це здається дещо дивним – якщо взяти до уваги, що пан Василь обирався у парламент на протязі декількох скликань, чотири роки працював міським головою Мукачево. У чому тут справа – розбирався Інформатор

Василь Петьовка є членом депутатської групи "ДОВІРА", входить до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Має дві земельні ділянки в селі Завидово Мукачівської громади площею понад 16 тисяч квадратних метрів. 

Його дружина володіє відразу трьома земельними ділянками в місті Мукачево площею майже в 10 тисяч м2. Також в місті має житловий будинок з мансардою, гостьовий будинок, гараж, насосна щитова, навіс, мощення, фонтан, ворота, ворота та огорожу площею понад дві тисячі квадратних метрів. Вартість складає більше семи мільйонів гривень. Є у нею й нежиле приміщення площею 146 м2 за 82 тисяч гривень. В столиці за Мариною записані дві квартири: на 183 квадратних метрів вартістю у 3,2 мільйона гривень та на 69 м2 всього за 8300 грн. Також родина має й чимало орендованих приміщень. 

Дружина депутата володіє колекцією живопису:

  • Бокшай Йосип Йосипович, картина "Вишка", 1960 рік, розмір 70х50 см
  • Картина із зображенням зимового пейзажу (назва невідома), 1964 рік, розмір 70х50 см.
  • Картина із зображенням сільського пейзажу (назва невідома), розмір 119Х183 см.
  • Картина із зображенням гірського сільського пейзажу (назва невідома), 1960-1965 рік, розмір 135х180 см.
  • Картина із зображенням замку (назва невідома), 1934 рік, розмір 115х90 см.
  • Ерделі Адальберт Михайлович. Картина із зображенням гірської річки (назва невідома), розмір 80х68 см.
  • Цвєткова Валентина Петрівна. Картина "Піони", 1995 рік, розмір 100х130 см.

Також у Марини є наручні годинники фірм Hublot Tutti Frutti Apple, Frank Muller Casablanca. У самого депутата – «тільки» наручний годинник Rolex Daytona Cosmograph.

Дружина орендує VOLKSWAGEN TOUAREG 2022 р.в. вартістю 2,3 мільйона гривень та MERCEDES-BENZ S 400 CDI 2020 р.в. за 1,4 мільйона гривень.

У минулому році в Верховній Раді Василь Петьовка заробив 440954 грн. Також від надання майна в оренду отримав дохід близько 6 тис грн. Проценти в АТ "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ" принесли 35 877 грн. А ще депутат отримував пенсію – 74305 грн. При цьому готівкою парламентарій тримає 110 тисяч євро та 70 тисяч доларів. На рахунках в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" має близько півтора мільйона гривень та понад 15 тисяч в АТ «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ». Звідки взялися такі суми при таких доходах – незрозуміло.

Дружина Марина володіє частками в МПП ВЕРСІЯ ПЛЮС, ПП РАДІО СЛАТІНА-РТК, ТОВ РАДІОМОВНА КОМПАНІЯ - ГРОМАДСЬКЕ МОВЛЕННЯ, ТОВ МІКРО, половина ТОВ МУКАЧІВСЬКИЙ ЦУМ вартістю 1,35 млн грн, ТОВ БАРВА (750 тис грн), ТОВ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЦЕНТР БАРВИ, ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНЕ ТОВ ПРОДЮСЕР (855 тис грн) та ТОВ ЛІМО ЗАКАРПАТТЯ (1,25 млн. грн). А ще їй повністю належить ТОВ ПАРТНЕР вартістю у 2,77 мільйона гривень.

Дохід дружини від зайняття підприємницькою діяльністю становив 689 тисяч гривень. Ще понад 8 тисяч вона отримала за основним місцем роботи в ТОВ "БАРВА". Дивіденди Марини в ТОВ "МУКАЧІВСЬКИЙ ЦУМ" – майже три мільйона гривень, в ТОВ "БАРВА" – понад мільйона. Відчуження рухомого майна принесло жінці 2,078 мільйона гривень. Отримала й страхові виплати у розмірі 20640 грн. Її пенсія становила 143911 грн. В АТ "ОТП БАНК" вона має понад 17 тисяч гривень, готівкою тримає понад 15 мільйонів гривень, 70 тисяч доларів та 130 тисяч євро. Також Марина позичила третім особам три мільйона гривень.

Син Василь в ТОВ «АКВА АЛЕКС» отримав зарплату у 207 тисяч гривень. В банку він тримає понад 15 тисяч гривень.

Чим відомий Василь Петьовка

За аналітикою руху Чесно, в 2022 році НАЗК склало адмінпрокотол стосовно Петьовки, який скористався своїми повноваженнями в особистих цілях під час війни. Петьовка звернувся до голови Закарпатської ОВА щодо надання права вільного пересування через державних кордон України для його сина, двоюрідного брата та батька дружини сина. 

У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання як безпартійний самовисуванець за 72 округом (Закарпатська область). Член депутатської групи "Довіра", до того - позафракційний. Член Комітету з питань аграрної та земельної політики.

У 2014 році обраний нардепом до ВР 8 скликання за 72 округом (Закарпатська область) як самовисуванець та член партії "Єдиний центр". З 2015 року - член депутатської групи "Воля Народу", до того був позафракційним. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин.

У 2012 році був обраний до Верховної Ради 7 скликання від партії "Єдиний центр" за тим же округом як член партії. Всю каденцію був позафракційним депутатом. З 2008 року був членом президії партії "Єдиний Центр", був одним з лідерів партії, однак наприкінці 2015 року був з неї виключений.

У 2007 році був обраний народним депутатом 6 скликання від блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" номером 60 у списку. У 2006 році балотувався до Верховної Ради 224 номером у списку блоку “Наша Україна”, був обраний депутатом Закарпатської обласної ради. Був членом Ради партії "Народний Союз "Наша Україна".

З 2003 до 2007 року (з перервою у 2004 році) працював Мукачівським міським головою, у 2002-2003 роках був членом виконавчого комітету Мукачівської міської ради.

У 2002 році балотувався до Верховної Ради 4 скликання як безпартійний самовисуванець за 71 округом (Закарпатська область), був обраний до Закарпатської обласної ради за 2 округом як самовисуванець.

У 2000 році вперше був обраний депутатом Закарпатської обласної ради. У 1998 році балотувався до Закарпатської обласної ради за 2 округом як самовисуванець.
З 1997 до 2003 року був головою правління та заступником голови правління ТОВ "Барва". До того працював в інших комерційних підприємствах у сфері торгівлі та Мукачівському кооперативному технікумі.

Освіта вища. Закінчив ОНУ ім.І.І.Мечникова за спеціальністю "облік та аудит", Мукачівський технологічний інститут за фахом "інженер-економіст" та Мукачівський кооперативний технікум (товарознавство і організація торгівлі продовольчими та промисловими товарами).
Кнопкодав. Мав конфлікт інтересів як член "аграрного" комітету Верховної Ради. Фігурант антикорупційних розслідувань.

Ігор Темін

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.