Колір шкіри Дензела Вашингтона викликав расові суперечки: в Тунісі проти того, щоб він грав Ганнібала

Читать на русском

Політики наїхали на оскароносного актора та Netflix

Читать на русском
Ганнібал
Під роздачу потрапила й найбільша стримінгова компанія світу

Політики наїхали на оскароносного актора та Netflix

Минулого місяця стало відомо, що титулований голлівудський актор Дензел Вашингтон підписав контракт з Netflix та зіграє роль Ганнібала, карфагенського полководця. Той очолював армію воїнів і слонів через Альпи, щоб битися з Римською республікою під час Другої Пунічної війни. Режисером фільму, який наразі не має назви, став Антуан Фукуа ("Тренувальний день", "Еквалайзер"), а сценаристом - триразовий номінант на "Оскар" Джон Логан ("Гладіатор", "Авіатор").

Хоча дати виходу стрічки ще немає, продюсери Netflix запевнили - найближчим часом фільм з’явиться на платформі. Втім, вибір дворазового лауреата премії "Оскар" на цю історичну роль вже викликав расові суперечки в Тунісі, на батьківщині військового генерала.

Дензел Вашингтон в молодості
Дензел Вашингтон в молодості

Місцеві ЗМІ та навіть політики обговорюють колір шкіри генерала, кажучи, що вибір голлівудського актора є ганебним. Франкомовне туніське інформаційне видання La Presse опублікувало статтю, в якій говориться, що кастинг створив "історичну помилку", а в соціальних мережах деякі користувачі звинуватили Netflix у просуванні "культури пробудження".

Інтернет-петиція, яку вже підписали тисячі осіб, закликає Netflix скасувати зйомки фільму, а місцеве міністерство культури "вжити заходів проти спроби викрадення їхньої історії".

Одна з місцевих статей, яка критикує Netflix
Одна з місцевих статей, яка критикує Netflix

Після того, як Netflix оголосив про Вашингтона, туніський депутат Яссін Мамі розпитав міністра культури Хайет Кетат Гермазі про проєкт у парламенті.

"Міністерство має зайняти позицію з цього приводу. Йдеться про захист туніської ідентичності та прислуховування до реакції громадянського суспільства", - сказав Мамі, який також є президентом комітету з питань туризму, культури та послуг.

Гермазі, виступаючи в асамблеї, сказала, що її міністерство натомість зосереджено на переговорах із Netflix щодо зйомок деяких фрагментів фільму в Тунісі.

"Це вигадка, це їхнє право. Ганнібал - історична постать, навіть якщо ми всі пишаємося тим, що він тунісець… Що ми могли зробити? Для мене важливо те, що вони знімуть хоча б одну серію в Тунісі і згадують про це. Ми хочемо, щоб Туніс знову став майданчиком для іноземних фільмів", - сказала Гермазі.

Міністр культури Тунісу Хайет Кетат Гермазі
Міністр культури Тунісу Хайет Кетат Гермазі

Ані Netflix, ні 68-річний Вашингтон, який раніше грав темношкірого борця за громадянські права США Малкольма Ікс і шотландського Макбета Шекспіра, скандал не прокоментували.

Відзначимо, що подібна суперечка про расу та представництво вже була в сусідньому Єгипті навколо документальної драми Netflix про Клеопатру. Тоді стрімінговий сервіс запропонував британській акторці ямайського походження Адель Джеймс історичну роль. Це спонукало єгипетське міністерство старожитностей опублікувати заяву, в якій стверджувалося, що лідерка фараонів мала білу шкіру та елліністичні риси.

 

Про історичного полководця

Ганнібал народився в Карфагені, поблизу сучасного Тунісу. Під час війни проти римлян 218 року до нашої ери він повів свої війська та африканських бойових слонів через високий перевал в Альпах, щоб вдарити по Риму з півночі. Протягом 15 років Ганнібал спустошував землю та людей, але йому так і не вдалося взяти Рим, і зрештою він був змушений повернутися до північної Африки.

Історики й досі не знають, який вигляд мав Ганібал
Історики й досі не знають, який вигляд мав Ганнібал

Колір шкіри Ганнібала невідомий. Історики стародавнього середземноморського світу здебільшого погоджуються, що він був фінікійського походження – регіону, що охоплював сучасні Ліван і Сирію. Хоча і жив у часи великих імперій і змішання.

Питання раси було висунуте на перший план у Тунісі нещодавно через потік мігрантів із країн на південь від Сахари в країну. У лютому цього року президента Каїса Сайеда звинуватили у створенні уявного ворога, коли він заявив без доказів, що мігранти були частиною кампанії, спрямованої на те, щоб зробити Туніс, де більшість населення становлять араби, "чисто африканським".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.