Коли з'явиться трибунал для росії за воєнні злочини проти України: відповідь Нуланд

Читать на русском

Росія має бути покарана

Читать на русском
Коли з'явиться трибунал для росії за воєнні злочини проти України: відповідь Нуланд
19 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії росії проти України

Росія має бути покарана

Міжнародний трибунал, чи інший механізм, в рамках якого росію можна притягнути до відповідальності за воєнні злочини проти України, може з'явитися до літа. США та члени G7 наполегливо працюють над його створенням. Робота ведеться – і зі створення правових механізмів, і зі збору доказів.

Про це заявила заступниця секретаря американського Держдепу з політичних справ Вікторія Нуланд. Як пише "Голос Америки", 26 січня вона виступила на слуханнях у Комітеті з питань міжнародних відносин Сенату США.

"Ми наполегливо працюємо над цим з нашими партнерами з G7 та з Україною, працюємо над різноманітними моделями. Я хотіла б, щоб ми дійшли висновку до річниці (повномасштабного вторгнення військ рф в Україну, - ред.) – приблизно в лютому, але це може зайняти ще кілька місяців. До літа я б хотіла, щоб цей механізм уже з’явився", – зазначила політикиня, відповідаючи на запитання сенатора-демократа Бена Кардіна від штату Меріленд.

У своєму питанні сенатор Кардін наголосив, що міжнародній спільноті важливо знати, що росію притягнуть до відповідальності за воєнні та злочини проти людяності. І що буде міжнародний механізм, "наприклад, як Нюрнберзький процес після Другої світової війни". Нуланд відповіла, що така робота ведеться – і зі створення правових механізмів, і зі збору доказів. Вона нагадала, що коли торік у вересні була з візитом у Києві разом із державним секретарем США Ентоні Блінкеном, вони зустрілися в Ірпені з представниками неурядових організацій, які "збирають докази та документують їх" для передачі в суди. Частина з них, за її словами, працює за підтримки організації з міжнародної допомоги США (USAID).

Що цьому передувало

19 січня, Європейський парламент ухвалив резолюцію, що закликає до створення міжнародного трибуналу щодо злочинів агресії росії та білорусі проти України. "За" цей документ проголосували 472 депутати, проти – 19, утрималися – 33. Глава держави Володимир Зеленський привітав це рішення. Як зазначив Уповноважений верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець, своїм голосуванням Європарламент показав світу, що і за допомогу країні-агресорці теж доведеться відповідати. Створення трибуналу заповнить вакуум у міжнародному кримінальному правосудді та доповнить слідчі зусилля Міжнародного кримінального суду, оскільки наразі він не може розслідувати злочин агресії щодо України.

Варто додати, що на Всесвітньому економічному форумі в Давосі керівник ОП Андрій Єрмак запропонував міжнародний механізм покарання росії. Він наголосив, що розслідувати злочин агресії рф проти України має Спеціальний міжнародний трибунал під егідою ООН чи іншої міжнародної організації. Спеціальний трибунал зможе набагато швидше  розслідувати злочин агресії, ніж Міжнародний кримінальний Суд, якому для цього знадобиться багато років. До того ж росія має право вето в Радбезі ООН, яким зможе заблокувати звернення ООН до Міжнародного кримінального Суду в Гаазі. Тому саме механізм спеціального трибуналу з залученням міжнародних експертів  дасть змогу розслідувати злочини і притягнути до відповідальності  як вище керівництво країни-агресорки, так і всіх інших військових злочинців, причетних до війни. Нещодавно глава МЗС України Дмитро Кулеба анонсував зустріч групи країн. На ній просуватимуть ідею створення спеціального трибуналу для росії. 

Нагадаємо, росія хоче за пів року перехопити ініціативу на полі бою. Крім того, у Кремль побоюється, що українці розвалять російську імперію.

Також Інформатор писав, де окупанти ведуть наступальні дії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.