Україна — "воєнізована компанія НАТО": Кремль побоюється, що українці розвалять російську імперію — ISW

Читать на русском

Атаки українських партизанів продовжують заважати зусиллям російського тилу

Читать на русском
Україна — "воєнізована компанія НАТО": Кремль побоюється, що українці розвалять російську імперію — ISW
Ілюстрація з відкритих джерел

Атаки українських партизанів продовжують заважати зусиллям російського тилу

В росії звинуватили Україну "в спробі нападу на Москву". Крім наративу про те, що Україна — це загроза для росіян, Кремль використовує й інші методи пропаганди — давні теми про те, що український уряд пригнічує релігійні свободи. Для чого це путіну — читайте в нашому матеріалі. 

Постійний представник росії в Раді Безпеки ООН Василь Небензя відповів на пропозиції України щодо проведення мирного саміту 13 січня серією неправдивих тверджень. В них Україну представили як агресора, який "збирався напасти на Москву". Небензя зазначив, що віна закінчиться лише тоді, коли "загроза росії перестане виходити з території України" і коли "припиниться дискримінація російськомовного населення, що живе в Україні". Хоча в такі звинувачення, вже давно ніхто не вірить, зазначають в ISW.

"Заяви Кремля про дискримінацію російськомовних в Україні є давньою інформаційною операцією, спрямованою на виправдання вторгнення росії в Україну", — зазначили аналітики.

Небензя повторив наратив Кремля про те, що відмова України визнати незаконну анексію росією окупованих українських територій та відносини із Заходом загрожують росії, і стверджував, що українські зв’язки із Заходом (а не вторгнення та окупація росією України) підривають суверенітет і культуру України та її ідентичність. Також представник радбезу ООН нагадав, що вважає Україну воєнізованою компанією НАТО, тож її треба "делегітимізувати як незалежного гравця". І наостанок Небензя наголосив, що якщо Кремль не зможе досягти своїх максималістських цілей шляхом переговорів, то він досягне їх військовим шляхом.

Інші наративи

Інша причина через яку в Москві відмовляються вести переговори з Україною — це так званий "гніт релігійних свобод". У своєму зверненні Небензя заявив, що "режим Зеленського" — це авторитарна диктатура, яка прагне "знищити канонічну церкву в Україні — Українську Православну Церкву".

"Росія поширює цей наратив, ймовірно, в надії налаштувати міжнародну громадську думку проти України", —  вважають аналітики. 

Небензя стверджував, що така саме "авторитарна диктатура" Зеленського в цьому питанні є основною перешкодою для мирних переговорів, і попросив скликати спеціальне засідання Ради Безпеки ООН для обговорення ймовірних державних переслідувань УПЦ МП.

В Інституті введення війни, пояснили, що українські чиновники не переслідують релігійну свободу українців, й нагадали, що УПЦ МП — це церква Московії, що поширювала пропагандистські настрої серед вірян, фінансово та риторично підтримувала війну росії в Україні. Натомість в українців є своя незалежна, від ворожого московського патріархату, церква — Православна Церква України. 

"Російські офіційні особи навмисно спотворюють спроби України переслідувати пов’язаних з Кремлем елементів УПЦ МП як переслідування Православної Церкви" України, — додали в аналітики. 

Скандали пов'язані з УПЦ МП

Діяльність Московського патріархату в Україні давно викликала чимало суперечливих питань. Деякі її представники публічно підтримували агресію проти України ще з початку анексії Криму. Інші – робили це більш приховано. Однак, після початку повномасштабного вторгнення з’ясувалося, до псевдосвященники УПЦ МП допомагали агресору не тільки словом, але й ділом. 

Так, на території єпархії УПЦ МП в Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській і Рівненській областях слідчі виявили бібліотеки з прокремлівською літературою, агітаційні листівки заборонених в Україні політичних партій і російську символіку. А в єпархіях Черкаської, Житомирської та Волинської областях знайшли російські паспорти, "документи" окупаційних адміністрацій і прапори терористичних організацій "л/днр". До того ж під час захоплення Херсону місцевий архімандрит – настоятель Успенського собору – був присутній у кремлівській залі під час оголошення анексії чотирьох областей України. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо позбавлення тринадцяти представників УПЦ (МП) українського громадянства, також вивчається можливість запровадження подібних заходів ще проти шести осіб.

Також раніше ми писали, в які скандали потрапляли священники УПЦ МП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.