У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Україна має проводити реформи
Україна може набути повноправного членства в ЄС у 2029 році. Таку думку висловив депутат Європарламенту, колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс. Він нагадав, що у резолюціях Європарламенту вказано, що переговори з нашою країною щодо її вступу до ЄС мають розпочатися 2023 року.
Про це він сказав в інтерв'ю "Європейській правді". Кубілюс нагадав, скільки часу пішло на переговори з ЄС у Литви та Польщі.
"У резолюціях Європарламенту ми записали, що переговори з Україною щодо її вступу до Євросоюзу мають розпочатися 2023 року. І ми хочемо, щоб вони проходили так, як із Центральною Європою. У Литви на переговори з ЄС пішло три роки, у Польщі чотири роки - це країна велика, співмірна з Україною", - сказав Кубілюс.
За його словами, у Європарламенті очікують, що переговори з Україною можуть закінчитися до 2027 року, коли Литва головуватиме у ЄС. При цьому ще рік чи два буде потрібно на ратифікацію договору в усіх 27 членах Євросоюзу.
"Якщо працювати в гарному темпі, то можна сподіватися, що вже 2029 року Україна зможе брати участь у виборах Європейського парламенту як повноцінний член ЄС", - наголосивКубілюс.
При цьому, за словами Кубілюса, для цього мають працювати обидві сторони. Так, Україна має проводити реформи, а ЄС — зібрати політичну волю та повернути амбіції побудови нової європейської архітектури, що передбачатиме членство України, Молдови, а може й Грузії.
Кубілюс вважає, що Україні вже не потрібен ніякий план дій щодо членства в НАТО. Оскільки наша країна вже відповідає більшості критеріїв.
"Звісно, дещо треба розвивати – зокрема, цивільний контроль над Збройними силами, який важливий для демократій. Але Україна вже показала, що ваша військова сила, військова організація перевершують усі натівські критерії. Тож я не думаю, що тут потрібно говорити про критерії", - акцентував Кубілюс.
За його словами, на саміті НАТО у Вільнюсі в липні може бути зроблена підготовча робота для прийняття України. А вже наступного року у Вашингтоні можна ухвалити остаточне рішення.
"І коли хто-небудь каже: "Може, дати Україні не членство, а план дій?", то я відповідаю, що план дій потрібен не Україні, а деяким західним столицям, щоб у них змінилося розуміння ситуації, щоб вони відмовилися від оцього: "Не треба провокувати путіна", - додав євродепутат.
Раніше посол України в Литві Петро Бешта повідомив, що Зеленський планує особисто бути присутнім на літньому саміті НАТО. До цього спікер Верховної ради України Руслан Стефанчук заявив, що наша країна сподівається отримати запрошення до НАТО на саміті Альянсу у Вільнюсі 11-12 липня 2023 року. 22 лютого глава держави провів телефонну розмову зі своїм естонським колегою Аларом Карісом. Він подякував за неослабну військову та політичну підтримку України. Сторони обмінялися думками щодо липневого саміту НАТО у Вільнюсі та наших очікувань у контексті євроатлантичної інтеграції України. 24 лютого генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запросив Зеленського взяти участь у саміті НАТО. Пізніше Столтенберг наголосив, що перспектива членства України в НАТО поки віддалена. Проте Альянс продовжить підтримувати нашу країну, аби і після війни зміцнювати оборону.
Раніше ми писали, чому НАТО не вірить у китайський "мирний план". Крім того, Столтенберг заявив, що НАТО повинно дати Україні більше зброї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.