Коли добровольці з територіальної оборони зможуть застосовувати свою зброю

Кабмін затвердив перелік

Коли добровольці з територіальної оборони зможуть застосовувати свою зброю

Міністерство оборони України продовжує формувати загони територіальної оборони для протидії російській агресії. Третім етапом у цій схемі буде створення добровольчих загонів, до яких увійдуть власники зброї. І тепер стало відомо, за яких умов вони зможуть цю зброю застосувати.

Кабінет Міністрів України затвердив порядок застосування членами добровольчих загонів територіальної оборони власної зброї та боєприпасів, - повідомляє Інформатор.

Отже, особиста мисливська зброя (а вся нарізна чи гладкоствольна зброя в Україні, яку придбали цивільні особи, вважається мисливською) та патрони до неї всі члени добровольчих формувань можуть застосовувати під час виконання задач територіальної оборони. При цьому виготовлення, придбання, зберігання та облік особистої мисливської зброї та патронів до неї здійснюються відповідно до вимог законодавства.

Під час перенесення чи перевезення особиста мисливська зброя членів добровольчих формувань може бути у зарядженому стані та поза спеціальним чохлом, кейсом, футляром тощо. Наразі для перевезення зброї є певні правила. Однак у зарядженому вигляді та без чохла зброю дозволено перевозити лише під час виконання задач територіальної оборони. Також при собі треба мати дозвіл на зброю та посвідчення добровольця тероборони.

Члени добровольчих формувань (які не є військовослужбовцями) під час виконання завдань територіальної оборони, мають право застосовувати особисту мисливську зброю для:

  • захисту цивільних осіб та об'єктів від нападу, відбиття нападу або запобігання загрозі нападу на об'єкти, що охороняються,
  • звільнення захоплених військових та цивільних об'єктів (запобігання) такому захопленню,
  • знищення зброї, бойової техніки, транспортних або технічних засобів, які перебувають у користуванні осіб, причетних до збройної агресії,
  • запобігання та/або припинення діяльності, затримання, роззброєння або знешкодження осіб, причетних до збройної агресії,
  • припинення дій осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення,
  • припинення дій осіб, які перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання завдань територіальної оборони,
  • припинення дій осіб, які становлять або можуть становити небезпеку для осіб, залучених до виконання задач територіальної оборони чи інших осіб.

Стріляти на ураження з такої зброї членами добровольчих формувань дозволено під час виконання завдань територіальної оборони для індивідуальної самооборони, самооборони, а також з метою виконання завдань щодо відсічі збройної агресії проти України.

Зазначимо, з 1 січня запрацював закон «Про національний спротив». Згідно з ним у кожному місті має бути такий штаб. У Києві тероборона вже влітку проводила збори наприкінці грудня минулого року. Такий штаб вже працює і в Дніпрі, на зборах тероборони  відпрацьовували тактику, стрільби та медицину. Детальніше про це читайте тут

Нагадаємо, у Києві створять штаб територіальної оборони.

Окрім того, у прикордонних районах на півдні України оголосили збори тероборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube