Прикордонники можуть запитати про строк, мету поїздки та місце призначення
Бронювання дозволяє військовозобов'язаним отримати відстрочку від мобілізації. Залежно від професії та типу підприємства, заброньованими може бути різна кількість людей та на різний строк. Адвокатка Марина Бекало пояснює, чи дає бронь також право на виїзд за кордон.
Для виїзду за кордон військовозобов'язаний, за словами адвокатки Марини Бекало, повинен, окрім закордонного паспорта, мати при собі такі документи:
Адвокатка стверджує, що немає максимального терміну для виїзду за кордон, однак він має бути вказаний в наказі. Прикордонники можуть запитати про строк, мету поїздки та місце призначення. Однак законодавством жодних термінів не передбачено, так само як і відповідальності за їхнє порушення.
Функцію бронювання працівників від мобілізації в застосунку "Дія" тимчасово закрили. Вона буде недоступна до 15 листопада 2024 року. Це рішення пов’язане з проведенням аудиту заброньованих осіб.
Про це йдеться на сайті "Дії" 20 жовтня. Якщо натиснути "бронювання працівників", то з'явиться вікно, де розміщена дана інформація.
"Увага. Послуга тимчасово закрита. До 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовозобовʼязаних. Повідомимо про відновлення сервісу, тож стежте за оновленнями", - йдеться у повідомленні.
8 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення, яке передбачає часткову зупинку дій критеріїв бронювання працівників до 15 листопада. В рамках цього рішення передбачено застосування норм, що застосовуються підприємства, установи та організації, які є критичними для економіки.
Відтепер центральних органів виконавчої влади, за деякими міністерствами, не має права розглядати критичні випадки підприємства до розв'язання зазначених питань. Також у разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання військовозобов'язаних, їх відстрочки від призову можуть бути анульованими.