При цьому право на бронювання до 100% співробітників мають виконавці грантових проектів на замовлення партнерів
Кабмін вніс зміни до порядку визначення критичності підприємств, установ та організацій, що мають право на бронювання працівників, якими увів додаткові перевірки відповідності критеріями. Про це 23 жовтня повідомила Судово-юридична газета.
Відповідно до цих змін, введених додатковим пунктом 6-1, орган, який прийняв рішення про визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у разі потреби проводить перевірку відповідності підприємства, установи, організації, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, критеріям, зазначеним у пункті 2 цих Критеріїв та порядку, протягом діяльності підприємства, установи, організації з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.
Пункт 2 Критеріїв містить дуже різноманітні вимоги – від сплати податків до рівня прибутку, а також нечіткий критерій «важливості» для економіки і населення. При цьому «залізне» бронювання до 100% співробітників мають виконавці грантових проектів на замовлення партнерів. Вочевидь, їх зміни стосуватися не будуть, адже їм не потрібно демонструвати рівень сплати податків чи прибуток, а також доводити свою «критичність».
Як зазначено в новій постанові Кабміну, за результатами проведеної перевірки орган приймає одне з таких рішень:
Копію рішення, прийнятого за результатами перевірки, орган в одноденний строк з дня його прийняття надсилає Мінекономіки, Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органу Міноборони) та Мінцифри.
Відповідні зміни внесені постановою від 22 жовтня 2024 р. № 1204 до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою Кабміну від 27 січня 2023 р. № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
Функцію бронювання працівників від мобілізації в застосунку "Дія" тимчасово закрили. Вона буде недоступна до 15 листопада 2024 року. Це рішення пов’язане з проведенням аудиту заброньованих осіб.
Про це йдеться на сайті "Дії" 20 жовтня. Якщо натиснути "бронювання працівників", то з'явиться вікно, де розміщена дана інформація.
"Увага. Послуга тимчасово закрита. До 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовозобовʼязаних. Повідомимо про відновлення сервісу, тож стежте за оновленнями", - йдеться у повідомленні.
8 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення, яке передбачає часткову зупинку дій критеріїв бронювання працівників до 15 листопада. В рамках цього рішення передбачено застосування норм, що застосовуються підприємства, установи та організації, які є критичними для економіки.
Відтепер центральних органів виконавчої влади, за деякими міністерствами, не має права розглядати критичні випадки підприємства до розв'язання зазначених питань. Також у разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання військовозобов'язаних, їх відстрочки від призову можуть бути анульованими.
Міністерство економіки разом з Міністерством оборони має розробити проєкт рішення Кабміну, який визначатиме порядок перевірки обґрунтованості рішень, прийнятих центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами.
Нагадаємо, раніше українці масово отримали відстрочку до кінця мобілізації. Ми повідомляли, що Зеленський заявив, що професія не буде головним критерієм для бронювання від мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.