"Коаліція охочих" для допомоги Україні забуксувала: все через США - Bloomberg

Коаліція не змогла отримати жодних твердих зобов'язань від Білого дому щодо надання гарантій безпеки

Коаліція рішучих
Коаліція рішучих почала гальмувати. Фото: Getty Images

"Коаліція охочих", яку очолили Франція та Велика Британія, мала допомагати Україні з гарантіями безпеки після припинення бойових дій. Втім, нині план починає буксувати. І все це через позицію Сполучених Штатів Америки.

Про це пише Bloomberg. Джерела видання кажуть, що членам не вдалося отримати жодних твердих зобов'язань від Білого дому щодо надання гарантій безпеки.

Міністри оборони групи обговорять 10 квітня, чи потрібна миротворцям американська підтримка. Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер раніше казав, що такі сили будуть життєздатними тільки за умов надання гарантій безпеки з боку США.

Водночас лідери Європи хочуть отримати свою роль у мирних переговорах. Зокрема, Британія та Франція переконують Дональда Трампа щодо авіації, прикордонного спостереження і розвідки замість військ. Втім, президент США відмовлявся брати на себе такі зобов'язання, як тільки йому представили відповідний план.

У Британії наполягають, що в коаліцію мають входити групи ЄС, НАТО та країн, які не входять до Альянсу, але хочуть підтримувати Україну. Водночас гарантії від США називають єдиним способом утримувати Росію від повторної агресії.

Свої війська для місії готові надати близько 15 країн - зокрема, Канада і Австралія, попри те, що НАТО офіційної участі поки не бере. Французькі та британські воєначальники проведуть брифінг для міністрів оборони після поїздки в Україну, частково спрямованої на оцінку потреб країни, і представлять варіанти щодо конкретного планування, але рамки все ще обговорюються.

Пропонується такий формат, що сили розгорнуть тільки після набуття чинності мирної угоди. Але українська армія, яка має бути повністю озброєною, слугуватиме основною силою стримування. Сили Європи забезпечуватимуть впевненість у критично важливій національній інфраструктурі, великих портах і містах далеко від лінії фронту. Сильні післявоєнні українські сили є невід'ємною частиною коаліції.

Спільна робота Франції, Британії та України

У Парижі 27 березня відбулися переговори президента України Володимира Зеленського, президента Франції Еммануеля Макрона та прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера. Зустріч лідерів пройшла в Єлисейському палаці перед початком ширших обговорень у межах саміту "Коаліції охочих". У саміті взяли участь делегації з понад 30 країн.

Під час саміту Зеленський звернув увагу на необхідність розробки конкретного плану залучення міжнародних сил для забезпечення безпеки в Україні. Він підкреслив важливість тісної співпраці з партнерами, зокрема Францією та Великою Британією, а також іншими союзниками. Окремо президент України подякував за їхній внесок у зміцнення довгострокової безпеки в країні.

А 4 квітня відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України. Сторони обговорили розміщення військового контингенту. Український президент Володимир Зеленський теж провів перемовини з іноземними дипломатами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube