Начальники штабів Франції та Британії у Києві розпочали обговорення розміщення миротворців

Французько-британська делегація зустрінеться й з українським лідером

франція британія україна
Зеленський, Макрон та Стармер 27 березня в Парижі. Фото ілюстративне, Getty Images

У Києві у п'ятницю, 4 квітня, розпочалися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України. Сторони обговорюють розміщення військового контингенту. Український президент Володимир Зеленський теж проведе перемовини з іноземними дипломатами.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на джерело в дипломатичних колах. За словами співрозмовника видання, зустрічі відбуватимуться на рівні начальників військових штабів. Французьку делегацію очолює генерал Тьєррі Буркхардт, британську - адмірал Ентоні Радакін. Упродовж дня вони матимуть низку зустрічей з українськими військовими.

Також на 4 квітня запланована їхня зустріч з президентом України Володимиром Зеленським. Мета візиту французько-британської делегації до української столиці - обговорити можливість розміщення в Україні іноземного контингенту.

"Раніше Зеленський анонсував зустріч із представниками невеликої групи держав, готових надати свої війська для розміщення в Україні", - нагадує Суспільне.

Спільна робота Франції, Британії та України

У Парижі 27 березня відбулися переговори президента України Володимира Зеленського, президента Франції Еммануеля Макрона та прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера. Зустріч лідерів пройшла в Єлисейському палаці перед початком ширших обговорень у межах саміту "Коаліції охочих". У саміті взяли участь делегації з понад 30 країн.

Під час саміту Зеленський звернув увагу на необхідність розробки конкретного плану залучення міжнародних сил для забезпечення безпеки в Україні. Він підкреслив важливість тісної співпраці з партнерами, зокрема Францією та Великою Британією, а також іншими союзниками. Окремо президент України подякував за їхній внесок у зміцнення довгострокової безпеки в країні.

Зеленський акцентував, що ключовими питаннями для майбутніх військових переговорів є визначення, які країни братимуть участь в операціях на землі, у небі та на морі. Не менш важливим є домовитися, де саме будуть розміщені ці сили, якою буде їхня чисельність і структура, а також процедури реагування на можливі загрози. Він зазначив, що важливо також чітко визначити час, коли коаліція розгорне свої сили в Україні - чи це відбудеться після досягнення перемир’я, чи коли війна буде остаточно завершена.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube