Клієнтка ПриватБанку взяла автомобіль у лізинг без шансу переоформлення - що вирішив суд

Автомобіль перебуває у користуванні й володінні жінки, оскільки був переданий їй за умовами договору фінансового лізингу після його підписання, але розпоряджатись цим майном, попри виконання своїх зобов'язань за вказаним договором, вона не може через реєстрацію цього майна за лізингодавцем - АТ КБ «ПриватБанк»

ПриватБанк
Клієнтка ПриватБанку взяла автомобіль у лізинг, але не може ним користуватися

Жінка уклала з ПриватБанком договір фінансового лізингу та придбала автомобіль «Toyota Rav4». Право власності на транспортний засіб мало перейти до неї з 22 вересня 2023 року, проте перереєструвати машину на її ім'я не виявилось можливим через те, що в Єдиному реєстрі боржників міститься запис про боржника - АТ КБ «ПриватБанк» (попереднього власника). Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 20 серпня 2024 року. 

Жінка набула право власності на автомобіль марки «Toyota Rav4», 2018 року випуску, у зв'язку з виконанням умов договору фінансового лізингу від 18 жовтня 2018 року, укладеного з АТ КБ «ПриватБанк». Вона зазначає, що після складання та підписання акту звірки взаєморозрахунків та переходу права власності по фінансовому лізингу було оформлено акт прийняття-передання транспортного засобу, а також надано пакет документів для переоформлення автомобіля на її ім'я. У листопаді 2023 року громадянка зверталась до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Дніпропетровській області в особі територіального сервісного центру МВС № 1242 з питання перереєстрації автомобіля на своє ім'я, проте отримала відмову з посиланням на те, що в Єдиному реєстрі боржників міститься запис про боржника - АТ КБ «ПриватБанк» (попереднього власника).

Вказаний автомобіль перебуває у користуванні й володінні жінки, оскільки був переданий їй за умовами договору фінансового лізингу після його підписання, але розпоряджатись цим майном, попри виконання своїх зобов'язань за вказаним договором, вона не може через реєстрацію цього майна за лізингодавцем - АТ КБ «ПриватБанк». Тому громадянка просить визнати за нею право власності на вказаний автомобіль. 

"Лізингоодержувач вже є власником транспортного засобу і перереєстрація права власності на автомобіль не здійснюється банком з метою уникнення відповідальності та невиконання будь-якого рішення суду. Банк не порушує та не заперечує її право власності на предмет лізингу", - заявили у ПриватБанку.

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що 8 жовтня 2018 року сторони уклали договір фінансового лізингу. Відповідно до додатка 1 до договору фінансового лізингу, ПриватБанк передає жінці у лізинг транспортний засіб марки «Toyota Rav4», 2018 року випуску. 22 вересня 2023 року, складено акт прийняття-передання транспортного засобу марки «Toyota Rav4», 2018 року випуску. У листопаді 2023 року вона звернулась із заявою до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Дніпропетровській області в особі територіального сервісного центру МВС № 1242 з питання перереєстрації автомобіля на своє ім'я, проте отримала відмову з посиланням на те, що в Єдиному реєстрі боржників міститься запис про боржника - АТ КБ «ПриватБанк» (попереднього власника). Рішенням суду від 12 березня 2024 року, яке набрало законної сили, у задоволенні позову про зобов'язання Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Дніпропетровській області в особі територіального сервісного центру МВС № 1242 здійснити комплекс заходів щодо перереєстрації транспортного засобу марки «Toyota Rav4», 2018 року випуску, на ім'я громадянки - відмовлено.

Що вирішив суд? 

Позов жінки задовольнили. Суд визнав за нею право власності на транспортний засіб марки «Toyota Rav4», 2018 року випуску.

"Відповідно до статті 41 Конституції України, статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Статтею 328 ЦК України врегульовано, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Відповідно до статті 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право заперечується або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Тому суд дійшов висновку про наявність передбачених законом підстав для визнання за позивачкою права власності на вказаний автомобіль, з метою захисту її прав як споживача. Зважаючи на встановлені судом фактичні обставини справи, та правовідносини, що виникли між сторонами, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube