У ПриватБанку вказують, що саме дії клієнтки призвели до списання коштів з кредитки
Жінка звернулась до одного із відділень АТ КБ «ПриватБанк» із проханням поміняти карту для виплат на нову. Працівник відділення банку сказав, що для того, щоб активувати банківську картку та підняти кредитний ліміт необхідно буде прийняти телефонний дзвінок, що вона і зробила. Однак згодом клієнтка дізналась про списання з кредитки коштів у розмірі 48 880 гривень. Про це йдеться у рішенні Луцького міськрайонного суду, опублікованому 24 лютого 2025 року.
21.09.2007 року між жінкою та АТ КБ «ПриватБанк» укладений кредитний договір, що вбачається із виписки по картці/рахунку, на якому був встановлений самостійно банком кредитний ліміт в розмірі 50 тисяч гривень, яким вона не користувалася. 28.07.2023 року звернулась до одного із відділень АТ КБ «ПриватБанк» із проханням поміняти банківську карту для виплат на нову. Працівник відділення банку сказав, що для того, щоб активувати банківську картку та підняти кредитний ліміт необхідно буде прийняти телефонний дзвінок від банку, проте точну дату телефонного дзвінка представник не повідомив позивачу. 30.07.2023 року на її номер був здійснений дзвінок з номера, про який повідомляв представник банку, відповідно клієнтка підняла телефонну трубку і телефонний дзвінок обірвався. Згодом з рахунку були зняті кошти у загальній сумі 48 880 гривень.
Після того як на телефон прийшли повідомлення про списання коштів з кредитного рахунку, жінка зателефонувала на гарячу лінію банку 3077 та звернулась із заявою в поліцію про вчинення щодо неї кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. 01.08.2023 року по даному факту в Єдиному реєстрі досудових розслідувань було зареєстроване кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 КК України. 08.10.2023 року через додаток Приват-24 вона отримала відповідь від банку, в якій зазначено, що заборгованість по картці виникла через проведені зняття готівки в банкоматі від 31.07.2023 року, на загальну суму 48 880 гривень. Нею було створено запити на шахрайство і повернення коштів, однак банк відмовив у поверненні з причини того, що операція була проведена з введенням пін-коду.
"30.07.2023 року напередодні проведення спірних дій з коштами клієнтки було зафіксовано вхід в акант Приват-24 з мобільного пристрою Galaxy TAB A 9/7 Samsung. При цьому, змін логіну і паролю входу в Приват-24 в даний період часу не зафіксовано. Надалі отримавши доступ до облікових даних Приват-24 клієнта невстановлена особа створила Smart-ID (цифровий підпис) збільшила кредитний ліміт по карті до 50 тисяч гривень. Відповідно до даних банку при створенні цифрового підпису та збільшення кредитного ліміту в Приват-24 на фінансовий номер банком здійснювались ivr-дзвінки з підтвердженням даної операції, де у графі «стан» встановлено «контакт проведено». 31.07.2023 року кредитну картку перевипущено в Приват-24 замість картки, яка була видана на її ім'я у банку. Зняття коштів через банкомат можливе лише за фізичного пред'явлення картки та вірним введенням пін-коду. Зняттю коштів через банкомат передувало вірне введення пароля до акаунту позивача системи Приват-24 та підтвердження позивачем випуску Smart ID підпису у системі Приват-24 та підвищення кредитного ліміту. Сам по собі факт перебування позивача на роботі не є доказом того, що вона не здійснювала жодних дій, що призвели до зняття коштів. Крім того, власноручне підтвердження у Приват-24 позивачки за допомогою дзвінка призвело до перевипуску карт та зняттю коштів", - пояснили у ПриватБанку.
Суд задовольнив позов жінки. Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» зобов'язали припинити нарахування заборгованості за картковим рахунком № і за додатковими рахунками по договору від 21.09.2007 року за користування кредитним лімітом, що утворилась внаслідок проведення операцій (транзакцій) 31.07.2023 року. Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» зобов'язали скасувати нараховані відсотки і штрафні санкції в період 31.07.2023 року по день винесення рішення суду за картковим рахунком і за додатковими рахунками по договору від 21.09.2007 року. Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» зобов'язали відновити залишок коштів на картковому рахунку і додатковими рахунками по договору від 21.09.2007 року, до стану в якому він був перед виконанням фінансових операцій 31.07.2023 року, тобто станом на 30.07.2023 року, врахувавши списані банком кошти в рахунок погашення боргу по картковому рахунку по дату винесення рішення суду.
"Списання коштів з карткових рахунків відбулося не за розпорядженням позивачки і вона не повинна нести відповідальності за такі операції. Виявивши безпідставне списання (перекази, зняття) коштів, вона повідомила про цей факт банк та звернулися до правоохоронних органів. Суд приходить до висновку, що її вимоги є ефективним способом захисту порушених прав та приведе до їх відновлення, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.