Мешканці будинку вимагають ДТЕК допомогти у розв'язанні питання щодо встановлення генератора
У Києві мешканці одного з будинків встановили генератор, аби пережити зиму. Згодом вони отримали припис від ДТЕК з вимогою прибрати генератор. Відповідний коментар залишили під публікацією компанії.
Чоловік звернувся до ДТЕК від імені мешканців будинку Чавдар, 13. Він просить роз'яснити, куди їм звертатися для розв'язання питання щодо встановлення генератора, після отримання припису від компанії з вимогою його прибрати.
"Це звернення мешканців будинку Чавдар, 13. Будь ласка, допоможіть у ситуації щодо встановлення генератора. Мешканці будинку купили генератор, щоб пережити зиму, встановили біля будинку, а 29 жовтня отримали припис від ДТЕК прибрати генератор. Тому що рядом прокладена лінія 0.4 кВА. Як, і головне, з ким, можна розв'язати це питання?", - цікавиться чоловік.
У ДТЕК прокоментували звернення чоловік від імені мешканців будинку. Там вказали, що йому потрібно звернутися до головного офісу ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" за адресою - місто Київ, вулиця Новокостянтинівська 20, індекс 0480.
"З даним питанням житлова організація має звернутися до нашого товариства. Якщо генератор встановлений, де прокладений кабель, то в цьому випадку потрібно переносити генератор", - заявили у ДТЕК.
За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з робочою вентиляцією і можливістю провітрювання. Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів) не менше 6 метрів. Допускається встановлювати електрогенератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику. Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання повинно бути усунуто негайно. Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах, які призначені для зберігання палива поза межами жилої зони. Найбезпечніше зберігати у провітрюваній окремо розташованій зоні з навісом з обмеженим доступом для сторонніх осіб та дітей. Не допускайте проливу палива та щільно закривайте каністри. У випадку проливу палива посипте місце проливу піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.
У Держенергонагляді вказали, що генератори не можна використовувати в багатоквартирних будинках (навіть на балконі!). Також, при встановленні генератора забороняється виконувати підключення електростанції до мережі будівлі, якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну здатність розетки (як правило, вона витримує не більше 3,5 кВт). Тобто, під'єднати електростанцію до найближчої розетки в будівлі, попередньо відключивши автомати на ввідному щитку або викрутивши плавкі запобіжники, можна лише перевіривши параметри розетки (10А – 2,2 кВт або 15А – 3,5 кВт). В іншому випадку, коли електростанція має більшу потужність, підключати її до звичайної побутової розетки заборонено. Наслідком перевищення максимального навантаження є значний нагрів контактних з’єднань, пошкодження ізоляції та, як наслідок, коротке замикання в електричній проводці й виникнення пожежі в будівлі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.