У ДТЕК наголошують, що на другому місці за обсягами виробництва електроенергії після атомної генерації - теплові електростанції, які використовують для роботи вугілля або газ
На відміну від атомних станцій, які працюють на ядерному паливі, ТЕС і ТЕЦ використовують вугілля або газ. Щоб у людей було світло, вони спалюють десятки тисяч тонн вугілля щодня. Про це розповіли у ДТЕК.
У ДТЕК вказують, що на другому місці за обсягами виробництва електроенергії після атомної генерації - теплові електростанції. Вони використовують для роботи вугілля або газ.
"На другому місці за обсягами виробництва електроенергії після атомної генерації - теплові електростанції. На відміну від атомних станцій, які працюють на ядерному паливі, ТЕС і ТЕЦ використовують вугілля або газ. Щоб у людей було світло, вони спалюють десятки тисяч тонн вугілля щодня", - зазначили у ДТЕК.
Вугілля спалюється у котлі та нагріває воду. Пара від цієї води крутить турбіну, яка з'єднана з генератором, а він вже виробляє електричний струм.
ТЕС можуть швидко включатися в мережу передусім вранці та ввечері, саме в той час, коли ми збираємось на роботу та повертаємось додому і використовуємо багато електроенергії. Ворог хоче занурити Україну в темряву, тому вже 2,5 роки обстрілює наші електростанції.
"Масштаб руйнувань можна побачити на власні очі: у центрі Києва на Контрактовій площі, де стоїть зруйнований російськими ракетами трансформатор однієї з ТЕС. Він лише невелика частина завданих Росією руйнувань, але енергетики не здаються та працюють день і ніч, щоб в українців було світло", - наголосили у ДТЕК.
Атомна енергетика є базовою генерацією в Україні, яка виробляє понад 50% електрики. За неї відповідає державна компанія Енергоатом, яка керує трьома атомними електростанціями: Хмельницькою, Рівненською та Південноукраїнською. Про це повідомили у ДТЕК.
"Перше місце серед виробників електроенергії в Україні посідає атомна генерація. Вона виробляє понад половину української електрики (50%). Атомна енергетика є базовою генерацією в Україні. За неї відповідає державна компанія Енергоатом, яка керує трьома атомними електростанціями: Хмельницькою, Рівненською та Південноукраїнською. До повномасштабної війни в управлінні Енергоатому також була найбільша в Європі Запорізька АЕС, однак зараз вона перебуває під окупацією", - заявляли у ДТЕК.
У серці станції, реакторі, відбувається ядерна реакція. Атоми урану або іншого ядерного палива діляться на менші частинки. В результаті цього виділяється велика кількість тепла, яка використовується для нагрівання води та її перетворення на пару.
"Пара під тиском обертає турбіну, яка своєю чергою обертає ротор генератора, що виробляє електроенергію. Кожна країна має свій підхід до атомної енергії. Наприклад, Німеччина вже повністю відмовилась від атомної енергетики. Водночас Франція отримує близько 70% електроенергії з атомних електростанцій. Зараз атомна енергетика - основа української енергосистеми і вона відіграє критичну роль у забезпеченні стабільного постачання електроенергії для населення та промисловості", - вказували у ДТЕК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.