Китайські вчені висунули нову версію походження коронавірусу

Читать на русском

Китай не визнає походження вірусу з Китаю

Читать на русском

Китай не визнає походження вірусу з Китаю

Китайські вчені стверджують, що у них є докази, що походження COVID-19 не з їхньої країни. За їх словами, вірус, ймовірно, виник в Індійському субконтиненті під час сильної спеки минулого літа. Дані вказують на появу вірусу, в тому числі і в Бангладеш, США, Греції, Австралії, Італії, Чехії, Росії або Сербії.

Про це повідомляє DayliMail,- передає Інформатор .

Вчені з Китаю припустили, що новий тип коронавірусу (SARS-CoV-2) виник в Індії або Бангладеш ще влітку 2019 року. Вони оскаржили спроби "перекласти провину" у поширенні інфекції на Ухань.

Фахівці Шанхайського інституту біологічних наук обґрунтовують свої висновки на дослідженні штамів вірусу, проведених 17 країнами.

На думку дослідників, вірус, ймовірно, передався від тварини до людини на тлі спеки і посухи в минулому році. За їх словами, тоді люди і тварини були змушені пити одну воду.

У статті стверджується, що традиційний підхід до відстеження походження штамів коронавірусу не працює, оскільки в ньому використовувався вірус кажанів, виявлений на південному заході Китаю кілька років тому.

Дослідники стверджують, що це заважає вченим простежити походження пандемії. Замість цього вони використовували новий метод, який передбачає підрахунок кількості мутацій в кожному штамі вірусу.

Зокрема, фахівці кажуть, що штами з найбільшою кількістю мутацій існують впродовж тривалого часу, а штами з меншою кількістю мутацій є ближче до вихідного «предка» COVID-19.

У документі стверджується, що найменш мутований штам був виявлений в восьми країнах: в Індії, Бангладеш, Італії, Чехії, США, Греції, Австралії, Росії чи Сербії. Китайські вчені припускають, що коронавірус міг з'явитися в одній з них, перш ніж "непомітно потрапити до Ухані".

У той же час вчені з Глазго розкритикували роботу китайських колег, вони назвали таку версію "дуже некоректною" і засумнівалися в її доказовості.

"Автори проігнорували великі доступні епідеміологічні дані, які показують появу і поширення вірусу з Китаю. Цей документ нічого не додає до нашого розуміння SARS-CoV-2", - розповів Девід Робертсон, експерт з Університету Глазго.

Зараз ВООЗ шукає джерело коронавірусу саме в Китаї, і сукупність наукових даних свідчить про те, що хвороба виникла саме там.

Інформатор нагадує, що в Україні за добу 9 946 нових випадків COVID-19.

Також нагадаємо, що Британія відправила вакцину AstraZeneca на додаткову перевірку .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.