«Насильство щодо військовослужбовців - неприпустиме. Розраховуємо на повне і всебічне розслідування цих злочинів. Винні мають понести заслужене покарання»
"Україна відкинута на 100 років назад, їхня енергетична система знищується. А скільки українців покинули країну і тепер живуть в інших державах? Вони можуть ніколи не повернутися"
"Якщо буде справедлива угода, якщо президент Трамп, я в це вірю, зможе гарантувати нам цю сильну та незворотну безпеку" для України, то ми рухатимемося на дипломатичному шляху. Я розумію, що без Росії неможливо дипломатично закінчити цю війну"
Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
“Люди часто вважають, що їхнє постійне перебування з телефоном дозволить їм не пропускати важливих для них подій, інформації чи вражень. Я ж зробив для себе абсолютно протилежне відкриття. Мені здається, що саме в ті моменти, коли ми “залипаємо“ в своїх девайсах – ми втрачаємо важливі для нас моменти і час.”
Представник МЗС КНР вважає, що Росія буцімто хотіла досягти мирного врегулювання
У Китаї вважають Велику Британію винною у зриві Стамбульських угод. Таку заяву зробив представник Міністерства закордонних справ КНР Ван Веньбінь. За його словами, британська протидія завадила мирному врегулюванню між Україною та Росією навесні 2022 року.
Про це повідомляють росЗМІ із посиланням на МЗС Китаю. Звинувачення Пекін висунув після того, як Лондон звинуватив його у постачанні летальної зброї для РФ.
“Слід зазначити, що з українського питання саме британська сторона, а не Китай, бере участь у підливанні масла у вогонь”, – заявив Веньбінь.
За його словами, мирному врегулюванню війни завадила саме протидія Британії. Представник МЗС КНР вважає, що Росія також хотіла “миру”. Водночас британці поки офіційно не коментували звинувачення з боку китайської сторони.
Напередодні міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс звинуватив Китай у наданні або підготовці до надання Росії "летальної допомоги". Китайська зброя, за даними британської та американської розвідок, у результаті має опинитись на полі бою в Україні. Шаппс нагадав, що на початку повномасштабної війни РФ проти України Пекін мав "помʼякшувальний вплив" на російського диктатора Володимира Путіна.
Водночас Білий дім наразі не має інформації про те, що Китай може постачати озброєння до Росії для використання у війні проти України. Попри те, що у США ще з 2022 року припускали, що Китай може надавати Росії військову допомогу, зараз про такі дії Пекіну невідомо. Тому підтвердити заяву, яку зробив міністр оборони Британії Грант Шаппс, у Байдена не можуть.
Нагадаємо, посол України в Китаї Павло Рябікін заявив, що для Китаю можна визначити дві "червоні лінії" щодо агресивної війни Росії проти України. Піднебесна остерігається застосування Москвою ядерної зброї та виходу війни в Україні за її межі. За такого розвитку подій в обох випадках офіційний Пекін, який позиціонує себе як глобального миротворця у світі, буде змушений реагувати швидко, приймаючи стратегічні рішення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.