Китай накинувся на Німеччину після "диктаторського" коментаря Бербок про Сі Цзіньпіна

Читать на русском

Бербок також закликала Пекін зайняти тверду позицію щодо війни Росії проти України

Читать на русском
Бербок у Китаї
Дипломатичний скандал Німеччини проти Китаю. Фото: Global Times

Бербок також закликала Пекін зайняти тверду позицію щодо війни Росії проти України

У понеділок, 18 вересня, офіційний Пекін назвав висловлювання міністра закордонних справ Німеччини "вкрай абсурдним" і "відкритою політичною провокацією". Китайська влада засудила міністра закордонних справ Німеччини Анналіну Бербок після того, як вона назвала президента Китаю Сі Цзіньпіна "диктатором". Минулого тижня Барбок розкритикувала Сі в інтерв'ю Fox News, в якому вона наголосила на підтримці України з боку Німеччини.

Про німецько-китайський скандал пише видання Politico. Китай вже зробив серйозні заяви німецькій стороні через дипломатичні канали

"Китай категорично незадоволений і рішуче виступає проти висловлювань німецької сторони, які є вкрай абсурдними, серйозним порушенням політичної гідності Китаю і відкритою політичною провокацією", - заявила офіційна представниця МЗС Китаю Мао Нін

В останні місяці Бербок була гострою критиком китайського уряду. Вона ставила під сумнів глобальні амбіції Китаю і критикувала порушення прав людини. Міністерка також закликала Пекін зайняти тверду позицію щодо війни Росії проти України.

Заява Бербок

"Якщо Путін виграє цю війну, яким знаком це буде для інших диктаторів у світі, таких як Сі, як китайський президент?", - так звучала заява міністр закордонних справ Німеччини Анналіни Бербок.

У липні вона оголосила про нову китайську стратегію, спрямовану на зменшення залежності Німеччини від Пекіна шляхом "де-ризикування" залежності німецьких компаній від цієї країни. Барбок також застерегла Китай від агресивної поведінки щодо Тайваню, заявивши, що військова ескалація "стала б жахливим сценарієм для всього світу".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.