Кішки зводять з розуму своїх господарів: вчені побачили зв'язок мурчиків із шизофренією

Читать на русском

Деякі дослідження нібито вказують на зв'язок між наявністю в домі кішки та психічними розладами у власників.

Читать на русском
Наука, вчені, здоров'я, тварини, коти
Інші експерименти, слава богу, не підтверджують цей зв'язок!

Деякі дослідження нібито вказують на зв'язок між наявністю в домі кішки та психічними розладами у власників.

Існує таємничий зв'язок між володінням котами та психічним захворюванням, переконані вчені. Нове дослідження показало, що наявність кота як домашньої тварини потенційно може подвоїти ризик шизофренії.

Австралійські вчені проаналізували 17 досліджень, опублікованих за останні 44 роки в 11 країнах, включаючи США та Великобританію, йдеться в матеріалі Sciencealert.com з посиланням на Schizophrenia Bulletin.

"Ми виявили зв’язок між володіння котами та збільшенням шансів розвитку розладів, пов’язаних із шизофренією", - повідомили психіатри.

Ідея про те, що володіння кішкою може бути пов’язане з ризиком шизофренії, була висунута в 1995 році. Припускалось, що кішка здатна заразити хазяїна токсоплазмозом, здатним своєю чергою викликати важкі наслідки для організму людини, в тому числі для її нервової системи. 

Останні ж дослідження наразі дали неоднозначні висновки. Деякі з них показали, що на розвиток шизофренії може вплинути ситуація, за якої діти зростають в оточенні кішок. Інше дослідження, проведене в США за участю 354 студентів-психологів, не виявило зв’язку між володінням кішкою та показниками шизотипії. Вчені планують проводити нові дослідження, аби переконатись у вірності тих чи інших висновків. 

Коти і токсоплазма

Вважається, що інфікована токсоплазмою кішка здатна заразити людину (через укус або фекалії). Мати може передати дитині цю інфекцію при вагітності. Втім, не варто панікувати, адже у хвороби є чіткі симптоми. Хвора кішка має:

  • проблеми з сітківкою ока,
  • випорожненнями (діарею),
  • погано їсть,
  • худне,
  • не грається,
  • втрачає цікавість до життя,
  • має збільшені лімфовузли,
  • почервоніння очей,
  • виділення з них,
  • час від часу кашляє. 

Загалом токсоплазма є переважно нешкідливим паразитом, який також може передаватися через недостатньо прожарене м’ясо або заражену воду. Також, вважається, що існує кілька видів цього збудника. 

За оцінками, близько 40 мільйонів людей у США можуть бути інфіковані, зазвичай без будь-яких симптомів. Потрапляючи в наше тіло, токсоплазма може проникати в центральну нервову систему та впливати на нейромедіатори. Паразит пов’язують зі змінами особистості, появою психотичних симптомів і деякими неврологічними розладами, включаючи шизофренію.

Однак, остаточно не доведено, що токсоплазма викликає всі ці зміни, або що паразит передався людині від кота. Ряд досліджень, які розглядалися вище, були низької якості, на що також звертають увагу автори.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.