Фірма добре відома в столиці завдяки скандальним тендерам на ремонти доріг. Вона фігурує в справі про відмивання грошей КП «Київавтодор».
Місяць тому те ж саме підприємство передало їй тендер на 125 млн 159 тис. 63 гривні.
Таким чином ПП «Київшляхбуд» обійшла турецьку компанію. Що ще про неї відомо - читайте в матеріалі Інформатор Гроші.
Замовлення було на капітальний ремонт вулиці Довженка (від вулиці Теліги до проспекту Перемоги). Єдиний конкурент - «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» - навіть не торгувався, втім, як і «Київшляхбуд». Цю пару нерідко можна побачити на великих тендерах. Почнемо з переможця, і відразу скажемо, що в судовому реєстрі фірма так само популярна, як і на майданчиках Prozorro.
Що відомо про компанію
Фірма на ринку з 2009 року і входить в одеську групу «Ростдорстрой», яка з 2018 року повністю належить депутатові Одеської міськради Юрію Шумахеру і Євгену Коновалову. Перший є членом фракції «Довіряй справам» і комісії з питань транспорту й дорожнього господарства. Від тієї ж партії балотувався до міської ради і Євген Коновалов у 2015 році, але не пройшов. Також у ряду співзасновників - угорська компанія «Оттема».
«Київшляхбуд» у пошані в «Київавтодору», оскільки є переможцем у тендерах у цієї служби частіше за інших. Серед інших «постійних замовників» є і Служба автомобільних доріг у Київській області, з якої «Київшляхбуд» потрапила в судову справу.
Судові справи
Також перерахувала 180 млн грн компанії «Будівельна компанія Ескадор», яка своєю чергою передала 83 млн «Ростдорстрой». На той час «Ростдорстрой» уже отримала 19 млн грн від «Київавтодор». Суд дав дозвіл слідчому Генпрокуратури на доступ до банківських карт, платежів і депозитів ПП «Київшляхбуд».
Штраф від антимонопольного комітету
За повідомленням АМКУ, угорська компанія Üttema Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság у 2018 році придбала акції «Ростдорстрой», а через місяць - і ПП «Київшляхбуд». Але за дозволом АМКУ сторони договору звернулися лише через два роки.
«Оскільки вартісні показники учасників концентрації за підсумком 2017 року перевищували порогові значення, зазначені в ЗУ «Про захист економічної конкуренції», то концентрація повинна була здійснюватися тільки після отримання дозволу АМКУ, чого не було зроблено», - повідомила пресслужба АМКУ. Штраф склав 2 тисячі гривень.
Більше про компанію «Київшляхбуд» ми писали тут. Також читайте про те, що в Кривому Розі 1,6 млн грн на озеленення міста підуть фірмі, близькій депутату Гальченко.
Софія Елагіна