Кібершахраї викрали номер - у Київстар розповіли, як діяти в подібних випадках

Телефон жінки було зламано та скинуто до заводських налаштувань, а SIM-карта Київстар перестала працювати

Київстар
Київстар дав декілька порад, як захистити свій номер від кібершахраїв

Кіберзлочинці зламали мобільний номер Київстар. Виправити ситуацію, за словами постраждалої, практично неможливо. У компанії розповіли, що найкращий захист для SIM-карти — обрати контрактне обслуговування, або ідентифікувати користувача, зареєструвавши телефонний номер на паспорт. Це можна зробити в фірмових магазинах оператора. Про це повідомляє видання Dev.ua

У Київстар зазначили, що злочинці навчились «виманювати» необхідну інформацію, маючи довіру людей. А одним із
найпоширеніших видів шахрайства є соціальна інженерія, коли шахраї використовуючи довіру споживачів, обманом отримують від них конфіденційну інформацію і отримують доступ до персональних даних і, в результаті, завдаючи матеріальних збитків.

«Без додаткової ідентифікації ми не можемо коментувати конкретні випадки. Водночас ми завжди готові допомогти нашим абонентам у вирішенні подібних ситуацій відповідно до затверджених процедур безпеки. Для цього ми запросили користувача звернутися в особисті повідомлення для уточнення деталей, але наразі відповідь не отримали», - йдеться у відповіді щодо ситуації з викраденням мобільного номеру кібершахраями. 

Ситуація зі зломом номера Київстар

Постраждала у своєму пості писала, що надавала скриншоти з дзвінками, виписку з банку та коли були поповнення. А також диктувала код, що знаходиться на SIM-карті. У Київстар, за словами жінки, відповіли, що інформація не відповідає дійсності. Також в компанії зазначили час, через який припиняється обслуговування номера і він стає неактивним:

«Номери передплати залишаються активними протягом 365 днів з моменту останньої активності. Щоб номер залишався дійсним, достатньо здійснити одну з активностей. Для контрактних номерів термін дії є необмеженим. Однак оператор може призупинити надання послуг, якщо абонент не користується послугами зв’язку за номером більше ніж 60 днів».

Жінка вказувала, що не проживає в Україні. Відповідно SIM-картою мобільного оператора користувалась рідко.

Фінансова менеджерка поскаржилася, що шахраї користуються її номером і на це практично неможливо вплинути
Жінка поскаржилася, що шахраї користуються її номером Київстар і на це практично неможливо вплинути

Правила кібергігієни від Київстару:

  • Не розміщуйте фінансові номери телефонів у публічному доступі — наприклад, на сайтах, або при листуванні.
  • Не розповідайте нікому історію користування своїм номером телефону.
  • Використовуйте надійні паролі, в тому числі для SIM-карти та особистих електронних кабінетів.
  • Для банківських операцій краще мати окремий номер телефону, який не публікується на візитівках.
  • Обирайте контрактну форму обслуговування, або зафіксуйте з оператором, що перевипустити SIM-карту можливо лише за надання паспорта.
  • Обережно ставтеся до дзвінків з невідомих номерів. Якщо вам за короткий проміжок часу (день-кілька днів) телефонують з невідомого номера і скидають дзвінок/говорять, що помилились номером, це причина потурбуватися про захист свого телефонного номера: повідомити оператора про можливу небезпеку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube