Кібератака на "Київстар": СБУ встановила хакерів з російського ГРУ, докази передадуть в Гаагу

Читать на русском

Особи кібезлочинців ідентифіковані, в Службі працюють над притягненням їх до відповідальності

Читать на русском
Атака на "Київстар"
Служба безпеки дійшла до висновку, що за атакою стоїть саме Росія

Особи кібезлочинців ідентифіковані, в Службі працюють над притягненням їх до відповідальності

Служба безпеки України ідентифікувала хакерів, які здійснили масштабну атаку на "Київстар" на початку грудня 2023-го. Ними виявились кіберфахівці з російського ГРУ. Це доведено експертизами СБУ. 

Дані про злочинців будуть передані в Гаагу. Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

Наразі все ще збирається повна доказова база на хакерів російської розвідки. Вже встановлено, що саме ГРУ стояла за атакою на українського сотового оператора. Після офіційного завершення розслідування всі матеріали передадуть до Міжнародного кримінального суду. 
"Ми працюємо, щоб за нашим законодавством оголосити підозри, а у подальшому передати ці справи в МКС. Воєнних злочинців мають судити на міжнародному рівні!" - зазначив голова Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк. 
Наразі вже встановлено, що атаку на "Київстар" здійснило хакерське угруповання SandWorm. "Піщаний хробак" є штатним підрозділом російського ГРУ.
 
За словами очільника Департаменту кібербезпеки, зараз СБУ проводить низку експертиз щодо уражених хакерами систем і завданих збитків. Також спецслужба спрямувала запити на отримання додаткової інформації від міжнародних партнерів. Українські силовики опрацьовують всіх учасників вертикалі, причетних до цієї атаки.
"Відповідати за скоєне має не лише конкретний хакер, але і, як мінімум, керівник військової частини і керівництво спецслужби, яка здійснює деструктивну діяльність", – переконаний керівник Вітюк.
При цьому в СБУ нагадують, що в світі були лише три випадки, коли хакерам оголошували підозру за кібератаки на цифрову інфраструктуру. При чому один із них – якраз результат СБУ. Також Вітюк розповів, що загалом під час повномасштабної війни Служба безпеки блокує по 4,5 тисячі кібератак щорічно. Пріоритетом же кіберзахисту з боку СБУ є Збройні сили та Міноборони, адже саме їх ворог намагається атакувати в мережі найчастіше. 
"Співробітники (департаменту кібербезпеки СБУ - ред.) на постійній основі працюють у військових частинах, штабах, їздять на передову, перевіряють пристрої та системи на предмет несанкціонованого втручання", – зазначає Ілля Вітюк.

Атака на "Київстар" 

Нагадаємо, 12 грудня на найбільшого українського оператора сотового зв'язку "Київстар" була здійснена масштабна кібератака. Всі сервіси компанії перестали працювати належним чином. Їх роботу відновлювали протягом більше ніж тижня. Системі "Київстару" нанесли дуже сильну шкоду. Одразу з'явилися версії, що до цього може бути причетний Кремль та його спецслужби. Врешті це виявилося правдою. 

Раніше ми вже писали про розслідування СБУ цього кібернападу. В Службі безпеки побоювалися, що росіяни могли вкрасти особисті дані мільйонів абонентів "Київстару". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.