АРМА розкрило арештовані активи Гринкевичів – нерухомість, авто преміумкласу, зброя та багато іншого

Частина квартир належить скандальній художниці Соні Морозюк

Справа Гринкевичів
АРМА показало активи Гринкевича. Колаж: Інформатор

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів показало перелік знайдених активів скандального львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого підозрюють у масштабній корупції. Також розкрили і майно його родичів. Агентство на запит ДБР розшукало елітну нерухомість, преміальні автомобілі та зброю.

Про це повідомляє пресслужба АРМА. Частина квартир скандальної родини належить художниці Соні Морозюк.

За словами заступника голови АРМА Павла Великоречаніна, у фігурантів також були банківські рахунки у понад восьми установах. Тому були ініційовані заходи з отримання інформації про наявність коштів та операцій на рахунках. Загалом знайшли таке майно:

  • житлова нерухомість – 17 (зокрема, 3 квартири у власності дружини Ігоря Гринкевича Світлани; 1 львівська квартира у власності Ярини Гринкевич; 1 львівська квартира у власності Мар’яна Шведа та 2 квартири у власності Софії Морозюк);
  • нежитлова нерухомість – 7 (зокрема, нежитлове приміщення на вул. Саксаганського у центрі столиці);
  • земельні ділянки – 18 (зокрема значні ділянки у Литвинівській с/раді Вишгородського району Київської області, що належать Ігорю Гринкевичу та його сину Роману Гринкевичу);
  • автомобілі преміумкласу – 9;
  • частки в статутному капіталі – 14 731 625 грн;
  • зброя – 12;
  • майнові права інтелектуальної власності – 3. 

Крім того, зазначається, що всі отримані дані про Гринкевичів орган повністю спрямував у ДБР в короткі терміни. Зробили це для арешту активів та конфіскації їх у майбутньому.

Справа Гринкевичів

Останніми днями в українських медіа та суспільстві в цілому обговорюють великий корупційний скандал із львівським бізнесменом Ігорем Гринкевичем. Як виявилося, за час повномасштабної війни фірми Гринкевичів уклали з Міноборони безліч тендерів на загальну суму в понад 3 мільярди гривень. При цьому постачали відверто неякісну продукцію, яку купували за завищеними цінами. Сама ж родина вела “розкішний” спосіб життя. 

Під час слідства встановили, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони. Це призвело до збитків бюджету на 1,2 мільярда гривень.

"Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Також, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців", - йдеться в повідомленні ДБР.

А вже 11 січня все майно родини Грінкевичів було арештоване судом. Зазначається, що у межах розслідування слідство провело обшуки вдома та на роботі бізнесмена. Крім цього, під обшуки потрапили також директори його компаній і офіси, що належать фірмам бізнесмена.

Кілька місяців тому проти Грінкевича порушили кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Він також намагався підкупити слідчого ДБР за 500 тисяч доларів. Саме на цьому бізнесмена і спіймали, адже посадовець виявився чесною людиною і грошей не взяв. Тоді й почався широкий суспільний розголос. До публічних заяв з вимогою розслідувати оборудки долучилися навіть військові ЗСУ з передової. Станом на зараз все ще триває розслідування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube