Справа Гринкевича: від хабара у півмільйона доларів до розриву контрактів з Міноборони і гучного скандалу

Українці гостро відреагували на скандал з родиною Гринкевичів і закликають судову систему, владу та народ не дати зам’яти цю справу

Справа Гринкевича
Справа Ігоря Гринкевича - суспільство вимагає справедливого покарання

29 грудня 2023 року співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) затримали бізнесмена зі Львова, який пропонував одному с посадовців бюро хабар в розмірі 500 тисяч доларів. За винагороду слідчий нібито повинен був посприяти чоловікові у поверненні майна, вилученого в його компаній в ході розслідування. Згодом з'ясувалось, що фігурант цієї історії - один з найбільших постачальників Міноборони Ігор Гринкевич.

Спроба «вирішити питання» обернулася вселенським скандалом

У грудні, під час затримання Гринкевича, повідомлялося, що Держбюро розслідувань кілька місяців тому порушило справу щодо корупції при закупівлях одягу та білизни для ЗСУ. Компанії Гринкевича - виграли 23 тендери на понад 1,5 мільярди гривень. В процесі слідства виявилося, що виробництво мало корупційний характер. Це призвело до зриву постачання та збитків бюджету на 1,2 мільярди гривень.

"Правоохоронці виявили повне невиконання шести контрактів. Щонайменше за сімома договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань", - йдеться в матеріалах.

Справа Гринкевича: від хабара у півмільйона доларів до розриву  контрактів з Мноборони і вимоги суспільства найсуворішого покарання 1

Під час слідства майно підконтрольних Гринкевичу компаній заарештували. Повідомляють про нібито спробу "вирішити питання" за півмільярди доларів в якості хабара. Однак нічого не вийшло.

Справа Гринкевича: від хабара у півмільйона доларів до розриву  контрактів з Мноборони і вимоги суспільства найсуворішого покарання 2

Проте, подальша інформація про життя і діяльність родини Гринкевичей, яка з’явилася в ЗМІ ще більше шокувала суспільство.

Корупція на мільярди – шокуюча інформація про родину Гринкевичів

Одним з перших тему справи родини Гринкевичів публічно підняв блогер Ігор Лаченков, більш відомий як Лачен. Він зробив дві публікації, які поширились і серед знаменитостей. Вони зібрали понад півмільйона лайків та резонанс в суспільстві.

Справа Гринкевича: від хабара у півмільйона доларів до розриву  контрактів з Мноборони і вимоги суспільства найсуворішого покарання 3

Виявилося, що всього компанії родини за час повномасштабної війни уклали тендерів з Міністерством оборони на понад 3 млрд гривень. Там багато моментів, яким обов’язково присвятять не один том судової справи. Втім, найбільш цікавою для суспільства стала інформація про Соню Морозюк, українську художницю, наречену сина Ігоря Гринкевича - Романа.

Роман Гринкевич у жовтні 2023 року зробив Соні Морозюк пропозицію руки та серця. Зробив у Венеції, куди за повідомленнями ЗМІ, зміг виїхати як волонтер.
Лачен стверджує, що цього року наречений художниці почав активно скуповувати земельні ділянки. Морозюк теж "пішла на шопінг" і придбала комерційне приміщення в столиці вартістю у 250 тисяч доларів. І це при її доході в 100 тисяч доларів за рік.

"Постійні подарунки, недешева ювелірка, квіти по 100к в місяць, поїздка у Венецію під час ПВ, каблучка Графф, вартість якої починається з 7 тисяч доларів, реклама на найдорожчих екранах, рекламні банери та виставка Досі достеменно невідомо за які саме кошти… Але ж є цілком справедливе припущення, що гроші які так старанно і цинічно відмивали на ЗСУ, відмивали і через сучасне мистецтво (в тому числі і через фонд)", - написав Лачен та зауважив, що за кордон Роман виїздив як волонтер.

Чимало знаменитостей відреагували на гучний корупційний скандал. Не промовчали й тисячі користувачів соцмереж, а також військовослужбовці.

Заклики до влади про покарання і реакція Соні Морозюк

Українці, які гостро відреагували на скандал з родиною Гринкевичів, закликали судову систему, владу та народ не дати зам’яти цю справу, як часто це буває. Своє обурення, зокрема, висловив захисник України, репер Олександр Ярмак.

  • Корупція, тєми і муткі повині мати максимальний осуд, зневагу і кримінальну відповідальність в суспільстві! Це база цивілізованого світу, - Олександр Ярмак (YARMAK)
  • Накрали вони, а соромно мені перед військовими що ми дозволяємо таку корупцію в нашій країні… Дивишся на ці Мальдіви, картьє, обручки з діамантами, а в голові думки про те скільки це дронів, машин, захисної амуніції можна було купити для хлопців яким би це все допомогло зберегти життя
  • Чому влада не коментує нічого? Де поліція? Де ДБР? Де СБУ? Невже всі корумповані?
  • Гринкевичи це капля в морі. Хто їм давав вигравати ті тендери, щоб далі був дерібан? Не був би Гринкевич, був би хтось інший на його місці. Риба гниє з голови.

Щодо Соні Морозюк, то вона спочатку закрила сторінку в соцмережах. Але потім все ж таки зробила її загальнодоступною та опублікувала величезне пояснення. Якщо коротко - з Романом вона менш як рік, все сама заробила, популярною була і до нього, його справами ніколи не цікавилась. Хоча, в одному з інтерв’ю, яке брала, зокрема співачка Мішель Андраде, Морозюк промовилась, що спочатку сфера діяльності Романа її стривожила, бо державні закупівлі, за її словами, це сіра зона. То ж вона знала, чим займається її наречений.

Справа Гринкевича: від хабара у півмільйона доларів до розриву  контрактів з Мноборони і вимоги суспільства найсуворішого покарання 5

Соня обіцяє - якщо причетність Романа Гринкевича до корупції доведуть, вона піде від нього. Щодо статків, то Морозюк заявила, - автомобіль (за словами художниці, за 33 тис. доларів) і нерухомість (за 4,6 млн грн) придбала власним коштом, а її доходи за минулий рік становили близько ста тисяч доларів. Втім, про приміщення за 250 тисяч доларів Соня нічого не сказала.

В Міноборони розірвали усі договори, укладені зі Гринкевичами - крім одного

У Міністерстві оборони України заявили, що припиняють будь-яку співпрацю з львівським бізнесменом Ігорем Гринкевичем. Тут розривають будь-які угоди й контракти, що мають відношення до нього чи членів його родини. Рішення прийняли відразу, як тільки виявили інформацію про причетність Гринкевича до масових розкрадань коштів.

Про це заявив Віталій Половенко, заступник міністра оборони України. У вівторок, 9 січня.

"Позиція така, що після публікації в ЗМІ Міністерством оборони було зразу прийнято рішення стосовно розривання тих договорів, які було укладено", - сказав він.

Припиняється співпраця з підприємствами, які мають відношення до Ігоря Гринкевича чи членів його родини. Проведуть масштабну перевірку, щоб з'ясувати, які ще незаконні справи міг "провернути" львівський бізнесмен.

Згодом, у Міністерстві оборони України уточнили, що розірвали не всі контракти зі скандальним бізнесменом Ігорем Гринкевичем, про що заявляли раніше. Одну угоду, яка діє до квітня, вирішили залишити, але - контролювати. Вона стосується харчування військових.

Справа Гринкевича: від хабара у півмільйона доларів до розриву  контрактів з Мноборони і вимоги суспільства найсуворішого покарання 6

Про це у Facebook повідомив Олександр Половенко, заступник міністра оборони України. Кілька годин тому він запевняв, що співпраці з львівським бізнесменом та членами його родини не буде.

"Щойно вийшов з робочої наради Міноборони щодо розірвання контрактів з фірмами, афілійованими з родиною Гринкевичів. У МОУ залишився тільки один контракт з такою компанією. Він діє з 1-го січня по 1 квітня", - написав заступник Умєрова.

Йдеться про постачання харчування військовим у Миколаївській та Херсонській областях. За словами Половенка, це була остання угода, яку уклав департамент ресурсного забезпечення, який зараз розформовують.
Половенко пояснив, що зараз важливим пріоритетом є харчове забезпечення захисників. Але пообіцяв: якщо зʼявляться хоч якісь підстави розірвати цей останній контракт достроково, негайно це зроблять. Таким чином, бізнес скандального Ігоря Гринкевича з Міноборони України триватиме до квітня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube