Кандидат Трампа на посаду глави ФБР отримував гроші від російської кінокомпанії, яка поширювала антизахідні погляди - WP

Голосування по кандидатурі Пателя було відкладено через заперечення демократів

Кеш Патель , фбр
Кеш Патель. Фото Getty Images

Кандидат на посаду очільника Федерального бюро розслідувань Кеш Патель отримав гонорар від компанії кінорежисера, пов’язаного з Кремлем. Про це повідомила газета The Washington Post із посиланням на документи, які той надав юридичному комітету Сенату.

Минулого року Патель отримав $25 000 від компанії Global Tree Pictures російського кінорежисера Ігоря Лопатьонка, який також має громадянство США. Ця компанія випускає стрічки, що пропагують теорії змов та антизахідні погляди. Серед попередніх проєктів цього режисера є проросійська кампанія, на яку виділяли гроші з фонду, створеного Путіним.

Гонорар Патель отримав за участь у документальному фільмі, де він та інші посадовці першої адміністрації Дональда Трампа зображені як жертви змови, яка "знищила життя тих, хто підтримував Трампа в спробі усунути демократично обраного президента з посади". Шестисерійний документальний серіал під назвою "Усі люди президента: Змова проти Трампа" вийшов у ефір у листопаді в онлайн-мережі пропагандиста Такера Карлсона. В одному з епізодів Патель пообіцяв "закрити будівлю штаб-квартири ФБР і відкрити її як музей "глибинної держави"".

Деталі, пов'язані з виплатою Пателю, посилюють питання, які законодавці-демократи та багато досвідчених експертів з національної безпеки порушили з приводу його висування. Якщо Пателя буде затверджено, агентство, яке відповідає за захист від російських шпигунських операцій на території США, буде очолювати людина, яка кількома місяцями раніше взяла гроші у ймовірного союзника Кремля, йдеться у матеріалі.

"Сенат оцінив усі потенційні конфлікти та занепокоєння. Пан Патель з нетерпінням чекає на голосування в юридичному комітеті Сенату цього четверга та на його швидке підтвердження Сенатом, щоб він міг почати працювати над тим, щоб переорієнтувати ФБР на те, щоб зробити нашу країну безпечнішою", – прокоментувала речниця Пателя Еріка Найт.

Голосування юридичного комітету щодо кандидатури Пателя було відкладено до наступного тижня через заперечення, висунуті демократами. Вони загалом виступили проти висунення Пателя, зображуючи його як екстреміста з мізерним досвідом управління, який використовуватиме ФБР, щоб помститися людям, яких він і Трамп вважають ворогами.

Лопатьонок, уродженець України, проживав і працював у Росії, а у 2008 році переїхав до Лос-Анджелеса. З того часу щонайменше двічі відвідував Москву у 2012 та 2014 роках, а також публічно критикував українську Революцію гідності. Лопатьонок є автором пропагандистського фільму "Майданська різанина". Через кілька місяців після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Лопатьонок почав поширювати пропозицію щодо нового проєкту, який мав би "зупинити процес фінансування війни, припинити постачання зброї та наповнення України грошима зі США та їх сателітів", говориться у документі, отриманим WP.

Програми боротьби з російським впливом більше не буде

Нова генпрокурорка США Пем Бонді в перший день на посаді наказала ФБР припинити боротьбу з іноземним впливом на політику Сполучених Штатів. Зокрема, проти таємних кампаній впливу з боку Китаю, Росії та інших супротивників, які намагаються заслужити прихильність і посіяти хаос в американській політиці. Це сталося попри багаторічні попередження американських спецслужб про загрози.

Також стало відомо, що Мін'юст США під керівництвом президента Дональда Трампа припинив зусилля із боротьби з російськими олігархами, які пов'язані з Кремлем. Ця група була створена після початку повномасштабного вторгнення. Вона, зокрема, займалася забезпеченням дотримання санкцій і переслідування російських олігархів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube