Канада виграла чемпіонат світу, збірна США взяла «бронзу»

У Латвії завершився чемпіонат світу з хокею.

Збірна Канади, з великими труднощами пробилася до плей-офф, стала чемпіоном. Збірна США в матчі за третє місце з великим рахунком обіграла збірну Німеччини.

Про перебіг подій в матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор .

У неділю, 6 червня, на чемпіонаті світу з хокею відбулися вирішальні матчі турніру. У поєдинку за третє місце зійшлися збірні США і Німеччини. Збірна США відкрила рахунок на 6-й хвилині зустрічі. Американці відіграли 4 хвилини в меншості, а з появою п'ятого гравця Воланін втік в контратаку і, перегравши воротаря збірної Німеччини Брюкмана, реалізував вихід один на один. Гравці збірної Німеччини почали обстрілювати ворота збірної США, «перекидали» суперника у два рази. Однак голкіпер збірної США Петерсен грав надійно і до кінця першого періоду не дозволив німцям зрівняти рахунок.

На початку другого періоду вже збірна США частіше загрожувала воротам суперника і на 27-й хвилині домоглася успіху. З кидком Робертсона від синьої лінії Брюкман впорався, ну а перешкодити Гарланд добити шайбу в ворота, голкіпер збірної Німеччини вже не зміг. Через дві хвилини Друрі завершив контратаку збірної США, зробивши рахунок 3: 0. На 32-й хвилині Робортсон увігнав шайбу в праву дев'ятку воріт збірної Німеччини. А через 40 секунд Мур закинув п'яту шайбу, реалізувавши більшість. Збірна Німеччини отримала чисельну перевагу 5 на 3, але навіть в такому форматі пробити Петерсона не вийшло.

У третьому періоді збірна Німеччини намагалася закинути хоча б шайбу престижу. І на 50-й хвилині Біттен розпечатав ворота збірної США. Однак вже через 25 секунд Донато повернув різницю у 5 шайб, з п'ятачка переправивши шайбу в ворота німецької збірної. Більше закинутими шайбами нечисленних глядачів на трибунах хокеїсти не порадували. Збірна США стала володарем бронзових медалей. А для збірної Німеччини вже сам факт виходу в півфінал є помітним успіхом, адже в останній раз подібного результату німці домагалися у 2010 році.

Фінал чемпіонату світу 2021 між збірними Фінляндії і Канади став повторенням вирішального матчу попереднього турніру. Тоді фіни виграли у збірної Канади з рахунком 3: 1 і в сьогоднішньому матчі сподівалися повторити успіх і відстояти свій титул.

Канадці активніше почали зустріч і провели ряд небезпечних кидків по воротах голкіпера збірної Фінляндії Олкінуори. Однак потім канадці заробили два вилучення, і гра перемістилася до їхньої зони. І якщо при першій більшості Фінляндія практично нічого не створила біля воріт збірної Канади, то друге вилучення призвело до голу. Час штрафу вже минув, і Пол залишав лавку штрафників, коли Руохомаа випередив захисника і з передачі Каски відкрив рахунок в матчі.

На початку другого періоду збірна Канади здобула перше чисельну більшість в матчі, і в одній з атак тільки штанга врятувала Фінляндію від голу після кидка Комтуа. А ось друге більшість принесло канадцям успіх. Після кидка Брауна в штангу, Комтуа, зігравши на добиванні, завів шайбу в ворота і зрівняв рахунок. Контіола міг виводити збірну Фінлляндіі вперед, але воротар збірної Канади Кемпер продемонструвавши відмінну реакцію, відбив кидок. На 37-й хвилині капітан збірної Канади Хенрік закинув шайбу в ворота Фінляндії, але арбітри після перегляду повтору скасували гол, зафіксувавши офсайд.

На 6-й хвилині третього періоду Фінляндія вдруге в матчі вийшла вперед. Ліндбом кинув під дальню штангу, а закритий гравцями Кемпер не зміг належним чином зреагувати на кидок. За поштовх суперника на борт Уокер до покладеним двом хвилинам додав ще 10 хвилин дисциплінарного штрафу. Канада практично до кінця третього періоду втратила одного з провідних захисників, який відіграв за два попередні періоди понад двадцять хвилин.

Канадці без проблем відстояли свої ворота в меншості, а коли Руохомаа заробив дві хвилини штрафу, зрівняли рахунок. Комтуа віддав передачу собі за спину і Хенрік з п'ятачка переправив шайбу у ворота збірної Фінляндії. У час, що залишився до кінця третього періоду час команди вважали за краще не ризикувати, і гра перейшла в двадцятихвилинний овертайм в форматі три на три.

Гра 3 на 3 багаторазово збільшує ціну помилки, адже підстрахувати схибив партнера досить складно. Будь-яке програне єдиноборство, не кажучи вже про видалення, може призвести до пропущеної шайби і краху надій на перемогу. Тому команди грали обережно в захисті і не йшли напролом в атаці. І ось одна помилка стала фатальною для збірної Фінляндії. Канадці вийшли два в один, розкатали захисника з воротарем, і Пол на 7-й хвилині додаткового часу відправив шайбу в порожній кут воріт. Програвши три стартові матчі і зі скрипом вийшовши до плей-офф , Збірна Канади стала чемпіоном світу.

Матч за третє місце:

• США - Німеччина 6: 1 (1: 0, 4: 0, 1: 1).

Фінал:

• Фінляндія - Канада 2: 3 (1: 0, 0: 1, 1: 1, 0: 1).

Раніше Інформатор повідомляв про перемогу збірної України над Північною Ірландією і про оголошення Андрієм Шевченком заявки збірної України на Євро-2020, про результати півфінальних поєдинків чемпіонату світу з хокею з шайбою в елітному дивізіоні, а також про матчах півфінальної серії плей-офф баскетбольної Суперліги.