Канада досліджує можливість військової допомоги Україні ракетами CRV7
Міноборони Канади вивчає можливість передачі Україні ракет "повітря-земля" CRV7, які були спочатку призначені для утилізації. Канадські збройні сили володіють 83 303 такими ракетами, що були розроблені у 1980-х і вилучені з озброєння на початку 2000-х років. Три роки тому уряд Канади уклав контракт на утилізацію цих ракет, але зараз консерватори вимагають їх передачі Україні.
Як повідомляє CBC News, із цим закликом про передачу Україні десятків тисяч цих ракет, замість витрачання мільйонів доларів на їхнє виведення з експлуатації, виступив лідер опозиції, П'єр Полієв. Міністерство національної оборони Канади підтвердило, що розгляне можливості передачі ракет як частини майбутнього пакету військової допомоги, але вказало на проблему в тому, що не всі ракети мають боєголовки.
Зазначається, що Канада вивчає можливість передачі цих ракет Україні. Проте це вимагає тісної координації з українською стороною, перевірки відповідності допомоги військовим потребам та вивчення ефективності обладнання. Міністерство також підкреслило проведення тестів, щоб забезпечити безпечність транспортування ракет в Україну.
Ракети CRV7, розроблені під час холодної війни і вироблені в компанії Bristol Aerospace у Вінніпезі, вважаються одними з найпотужніших в своєму класі "повітря-земля" та залишаються важливим елементом озброєння до цього часу. Ці ракети все ще перебували на озброєнні союзних країн під час війни в Афганістані.
Ракета CRV7 (Canadian Rocket Vehicle 7 - канадська ракета 7) представляє собою важливий зразок вогню класу "повітря-земля". Це авіаційна некерована ракета калібру 70 мм із оперенням, що складається. Призначена для ударів по наземних цілях.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус за підсумками зустрічі "Рамштайн", що відбулась 23 січня, заявив про передачу Україні шести списаних багатоцільових військових гелікоптерів Sea King Mk41. Їх нададуть разом з запчастинами, а також проведуть навчання пілотів. Крім того, Канада оголосила про поставку нашій країні багатоцільових катерів від Zodiac Hurricane Technologies.
Нагадаємо, що у рамках чергового засідання у форматі "Рамштайн" 23 січня обговорювали питання збільшення поставок Україні далекобійної зброї, "рятівних наземних систем ППО та засобів перехоплення". Також порушили тему адаптації зенітних ракет західних зразків до радянських пускових платформ та нарощування можливостей для збільшення виробництва боєприпасів і артилерійських систем.
На днях Литва передала Україні чергову партію військової допомоги у понад тисячу пострілів до шведського ручного протитанкового гранатомета "Карл Густав" та системи дистанційної детонації RISE-1. Також Україна почала активно бити по росії новою зброєю власного виробництва. Результати влучань за останні тижні були зафіксовані у Брянській області, поблизу Санкт-Петербурга, Орла, Тули, Бєлгорода та в інших регіонах держави-агресора. Часу на випробування цих засобі ураження немає, тож їхню ефективність перевіряють вже безспосередньо у бою.