Бʼємо по росії власними засобами: Камишін розповів Time про секретну зброю України

Читать на русском

Часу на випробування засобів ураження немає, тому їх перевіряють безпосередньо у бою, пояснив міністр

Читать на русском
Камишін, зброя
Зброя зберігається на базах, які ретельно охороняють

Часу на випробування засобів ураження немає, тому їх перевіряють безпосередньо у бою, пояснив міністр

Україна почала активно бити по росії новою зброєю власного виробництва. Результати влучань за останні тижні були зафіксовані у Брянській області, поблизу Санкт-Петербурга, Орла, Тули, Бєлгорода та в інших регіонах держави-агресора. Часу на випробування цих засобі ураження немає, тож їхню ефективність перевіряють вже безспосередньо у бою.

Ця зброя знаходиться на секретних базах в Україні. Їх ретельно охороняють, а за застосуванням спостерігають лише ті, хто її запускає та кілька цивільних інженерів. Про це йдеться у матеріалі журналіста Саймона Шустера для видання Time.

"Чого світ не бачить щодо цієї зброї, так це способу її розміщення (...) на секретних базах в Україні. Вони настільки ретельно охороняються, що, окрім солдатів, які ними керують, лише кільком цивільним інженерам зазвичай дозволяється спостерігати за запусками, роблячи ретельні записи та вимірювання того, як функціонує зброя, як її використовують війська та будь-які випадки, які виникають під час цього", - йдеться у матеріалі.

За словами міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, часу на те, щоб випробувати зброю на полігоні, немає. Тому її перевіряють "у бою", зазначив посадовець. Як пише Шустер, перед Камишіним зараз "стоїть величезне завдання" - йому потрібно буде не лише вдихнути життя в загиблі українські заводи, але в деяких випадках йому також доведеться переналаштувати їх для абсолютно нових цілей.

"Скільки б ми не виробляли звичайної зброї, ми не можемо наздогнати росію. Нам потрібно використовувати передові технології, щоб знайти новий підхід. Раніше нашою моделлю (у комунікації із західними партнерами) було: віддайте нам (зброю). Тепер нашою моделлю буде: Давайте зробимо це разом", - розповів міністр.

На думку Шустера, щоб нова стратегія запрацювала, Україні потрібно буде подолати низку викликів. Зокрема, доведеться "поєднати свою стару та пошарпану збройову промисловість із передовими конструкціями зброї та можливостями західних союзників, особливо Сполучених Штатів". Журналіст зазначив, що цей план теоретично  може спрацювати.

"З американського боку співпраця можлива, якщо буде важко. Згідно із законодавством США, Байден має право видавати ліцензії, які допоможуть розпочати виробництво зброї в Україні без схвалення Конгресу США. Тим не менш, це рішення має пройти процедуру схвалення в уряді США, і, що дуже важливо, Україні знадобляться мільярди доларів допомоги для відновлення своєї збройової промисловості", - йдеться у публікації.

Росіяни регулярно скаржаться на вибухи

У ніч на четвер, 24 січня, у Туапсе, що у Краснодарському краї росії, сталася пожежа на нафтопереробному заводі. За словами очевидців, причиною інциденту став вибух, спричинений ударним безпілотником. Російська влада стверджувала, що у небі над Туапсе спрацювала ППО.

Також раніше українські захисники атакували цілі у Ленінградській й Тульській областях росії. Так, ЗСУ завдали ударів з безпілотників по заводу "Щегловський вал" у місті Тула та заводу та газовому терміналу "Новатека" поблизу порту Усть-Луга Ленінградської області в ніч з 20 на 21 січня. Повідомляється, що завод "Щегловський вал" виробляє ЗРК "Панцир-С" і "Панцир-С1", а комплекс "Усть-Луга" переробляє стабільний газовий конденсат на легку та важку нафту, дизельне паливо, гас і морське паливо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.