Канада пояснила, чому не передала Україні обіцяний NASAMS, і до чого тут США

Читать на русском

Міністр оборони Канади Білл Блер заявив, що пов'язана з NASAMS для України проблема закладена на державному рівні

Читать на русском
NASAMS
Закупівля NASAMS для України перебуває у підвішеному стані

Міністр оборони Канади Білл Блер заявив, що пов'язана з NASAMS для України проблема закладена на державному рівні

Канада все ще не передала Україні обіцяний зенітний ракетний комплекс NASAMS. Державі бракує коштів від Сполучених Штатів на закупівлю озброєння. Наразі угода перебуває у підвішеному стані.

Про це пише Edmonton Journal. Зазначається, що міністр національної оборони Білл Блер заявив, що пов'язана з NASAMS для України проблема закладена на державному рівні.

Минулого року Канада виділила кошти на закупівлю системи за контрактом зі США. Однак коаліційна закупівля все ще перебуває у підвішеному стані.

За словами Блера, американці повинні забезпечити фінансування, щоб завершити контракти. Міністр наголосив, що без угоди зі США на покупку знадобилися б роки, щоб пройшов звичайний процес закупівель.

"Ми намагалися прискорити цей процес. На жаль, американці зіткнулися з деякими проблемами у власному фінансуванні, - констатував Блер.

Канадський міністр додав, що і Канада, і США розуміють важливість цього проєкту. Також розуміють, що зброя Україні потрібна терміново.

"Україна сказала, що вони хочуть, щоб ми продовжували придбання цих ракет NASAMS якомога швидше, і ми робимо все якомога швидше, щоб це сталося", - наголосив Блер.

NASAMS від Канади

В січні минулого року Канада заявила про намір купити у США NASAMS та передати його Україні. В березні держава заплатила уряду США за систему 406 млн доларів, проте в січні цього року з'ясувалося, що США досі не передали ЗРК Канаді.

До слова, NASAMS - це зенітний ракетний комплекс середньої дальності, розроблений норвезькою компанією Norwegian Kongsberg та американської Raytheon. Він призначений для знищення повітряних об'єктів супротивника (БПЛА, балістичні ракети, гелікоптери, літаки, крилаті ракети тощо) на середніх та малих висотах. Здатен вражати цілі на висоті 15 км та відстані до 180 км, які летять зі швидкістю до 1000 км/с. Для розгортання установки потрібно всього 15 хвилин.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Авіаційний експерт Анатолій Храпчинський підкреслює загрозу, яку становлять КАБ-и, особливо в контексті стратегії росії. Обговорюється можливість протистояти їм засобами F-16, про які анонсовано зʼявлення в червні. Проте докладні характеристики цих літаків залишаються невідомими. Як вважає Храпчинський, на що можемо розраховувати - на сучасні чи застарілі моделі, і які ракети вони потенційно зможуть нести?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.