У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
ХАМАС було визнано Канадою терористичною організацією у 2002 році
У вівторок, 6 лютого, канадський уряд оголосив про введення санкцій проти одинадцяти високопосадовців ХАМАС, терористичної організації, відповідальної за атаки проти Ізраїлю. Зокрема військовий лідер Мухаммед Дейф та політичний голова Ях’я Сінвар, а також лідер "Ісламського джихаду в Палестині" Акрам аль-Аджурі, мали безпосередній зв'язок із плануванням, фінансуванням і реалізацією терористичних дій 7 жовтня 2023 року.
Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Канади. Країна має на меті обмежити можливості ХАМАС генерувати фінансові ресурси для подальших нападів на Ізраїль.
“Санкції стосуються 11 осіб, які займають керівні позиції в ХАМАС або пов’язаних організаціях, і які брали безпосередню участь у плануванні, фінансуванні й вчиненні терористичних нападів на Ізраїль 7 жовтня”, - читаємо у поширеній заяві.
Відтак, активи зазначених осіб у Канаді будуть заблоковані, їм заборонено в'їзд до країни. Це перший випадок, коли Канада накладає санкції на неурядові суб'єкти.
Важливо нагадати, що ХАМАС було визнано Канадою терористичною організацією у 2002 році. У країни заборонено будь-яку взаємодію з цим угрупованням.
Держсекретар США Ентоні Блінкен вшосте від початку війни між Ізраїлем та ХАМАС вирушив на Близький Схід. Очільник Держдепу зустрівся з принцом Саудівської Аравії Мохаммедом бін Салманом. Сторони обговорили заходи для завершення кризи у регіоні.
Наразі відомо, що пропозиція Ізраїлю щодо припинення вогню була передана ХАМАС минулого тижня катарськими та єгипетськими посередниками. Наразі ініціатива чекає на відповідь від палестинського руху. Натомість ХАМАС прагне отримати гарантії, що перемирʼя покладе край війні, яка триває вже чотири місяці.
Держсекретар також прагне заручитися підтримкою планів США щодо того, що буде після перемир'я. Зокрема, Штати прагнуть відновлення та управління Сектором Гази, створення Палестинської держави, а також нормалізації відносин арабських країн з Ізраїлем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.