Кабмін затвердив новий перелік товарів, які покупці не можуть повертати продавцям

У травні 2023 року ухвалено новий закон Про захист прав споживачів, який замінив застаріле законодавство, що діяло з 1991 року

Захист прав споживачів
Захист прав споживачів

Кабінет Міністрів затвердив новий Перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню). Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 1 листопада на виконання норм ухваленого минулого року нового закону "Про захист прав споживачів", повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram. 

За рішенням уряду, до Переліку включено, зокрема: 

  • харчові продукти,
  • лікарські засоби,
  • засоби особистої гігієни,
  • косметичну продукцію та мийні засоби без захисної упаковки, яка перешкоджає вільному доступу до таких товарів,
  • товари, нарізані або розкроєні під розмір, визначений споживачем.

Водночас уряд визнав такою, що втратила чинність, постанову N172 від 19 березня 1994 року "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів", яка встановлювала перелік таких товарів раніше. Нагадаємо, у травні 2023 року Верховна Рада ухвалила новий закон "Про захист прав споживачів", який замінив застаріле законодавство, що діяло з 1991 року.

Отримати кредит під 0% на сонячні та вітрові електростанції для дому стало простіше

Кабінет Міністрів України розширив коло потенційних отримувачів пільгового кредитування на придбання та встановлення гібридних систем електропостачання у приватних домогосподарствах. Відповідні зміни передбачені постановою «Про внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії». Постанову ухвалено на засіданні Уряду 1 листопада.

Ухвалена постанова, зокрема, передбачає: 

  • збільшення загальної площі об’єкта нерухомості з 250 до 300 кв. метрів.
  • Уряд у 2 рази збільшив термін подання фізособою (одержувачем кредиту) до банку копій документів, що підтверджують придбання та введення в експлуатацію гібридної системи електропостачання – з 90 до 180 календарних днів.
  • уточнюється механізм встановлення гібридної системи електропостачання: відтепер можна встановлювати та здійснювати монтаж придбаного обладнання самостійно або із залученням спеціалізованих організацій.

Порядок надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел, був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube