"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Уряд також очікує зростання середнього курсу долара
Україна поступово скорочуватиме видатки на безпеку і оборону. У 2025 році на ці потреби Кабінет міністрів планує виділити 2,2 трильйони гривень. Але з 2026-го сума почне зменшуватися.
Про це йдеться у бюджетній декларації на 2025-2027 роки, яку схвалили напередодні. Таку заяву зробив народний депутат та член фінансового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк у Telegram.
Видатки на оборону скорочуватимуться вже протягом наступних років. Зокрема:
Зазначається, що прогноз зростання ВВП України на 2024 рік на рівні 4,6% закладений до державного бюджету на цей рік і залишається незмінним. Мінімальна заробітна плата у 2025-му становитиме 8 тис. грн.
Крім того, до бюджету на 2024 рік закладений середній курс 40,7 грн/долара та 42,1 грн/долар на грудень. Далі очікується зростання курсу:
Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев нещодавно повідомив, що всього за перші чотири місяці 2024 року Україна витратила 43% від річного плану видатків держбюджету на оборону при очікуваних 33%. Для покриття такого розриву необхідні необхідні різні джерела надходжень, серед яких – детінізація та розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). В найгіршому випадку Україні загрожує емісія (друк нових грошей – ред.), що може призвести до подальшого знецінення гривні.
Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує, що економіка України зросте на 3% у 2024 році, ЄС - на 2,9%, а МВФ – на 3,2%. Натомість у бюджеті України на цей рік закладено зростання у 4,6%. Ці розрахунки підтвердила перший віцепрем'єрка - міністрка економіки Юлія Свириденко на початку травня 2024 року. Народна депутатка Ніна Южаніна у своєму дописі від 16 травня 2024 року пояснила, що на підставі розміру ВВП рахуються, в тому числі надходження до державного бюджету.
Нагадаємо, що 14 травня Рада ЄС з економічних та фінансових питань схвалила План України. Найближчим часом Україна отримає 1,9 млрд євро безумовного фінансування. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.