Кабмін виділив рекордні 17,5 млрд грн на будівництво оборонних споруд: кому направили ці гроші

Читать на русском

Кошти надійдуть профільним відомствам та обласним адміністраціям

Читать на русском
В Україні будують фортифікаційні споруди від ворога
Загороджувальне будівництво. Фото: Оперкомандування "Північ"

Кошти надійдуть профільним відомствам та обласним адміністраціям

Уряд надав 17,5 млрд грн на облаштування оборонних споруд. Це рекордна сума, виділена на ці потреби. Зокрема, кошти були виділені профільним відомствам.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі. Зокрема, Шмигаль зазначив, що 17,5 млрд гривень буде направлено на: будівництво інженерно-технічних та фортифікаційних споруд; відповідне обладнання; систему невибухових огорож.

Кошти були виділені обласним військовим адміністраціям та профільним відомствам, підсумував прем'єр. Нагадаємо, що 30 листопада 2023 року президент Зеленський наказав побудувати велику мережу укріплень, щоб допомогти військам утримувати оборону. За словами народної депутатки Олександри Устінової, членкині Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, в Україні розглядають варіант захисної війни взимку. Для цього будують три лінії оборони. Якщо не надійде вчасно потрібна кількість снарядів та іншої зброї від партнерів, наступу взимку не буде. 

Також повідомлялось, що 5 грудня Кабмін виділив понад 31,7 млн грн на будівництво фортифікаційних споруд у Запорізькій області. 7 грудня уряд виділив 788 млн грн на фортифікації та розмінування.

Підготовка до оборонної війни

У січні цього року КМДА, а також обласні адміністрації отримали від Кабінету міністрів доручення забезпечити будівництво фортифікаційних споруд власним коштом. Щоправда, йшлося про "невибухові загородження" - піраміди з залізобетону ("зуби дракона"), надовби та протитанкові рови. При цьому процедуру закупівель максимально спростили, та дозволили не отримувати землевідведення. Повдомлялось, що ці закупівлі будуть прирівнюватись до проведення закупівель озброєння, військової та спецтехніки - відтак, отримають першочерговий пріоритет.

За данними Forbes, Україну готують до оборонної війни. Такі дані журналісти видання зробили на основі аналізу останнього пакету західної допомоги у вигляді захисного обладнання (США надали HESCO - габіони, розкладні сітчасті місткості, призначені для заповнення ґрунтом) та коротких термінів будівництва оборонних споруд, які, за оцінками військових, буде надзвичайно важко штурмувати росіянам.

Про стратегію стримування, як найбільш прийнятну за сучасних умов, говорило багато західних експертів. Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що головною задачею для держави на найближчий час є оборона. Водночас головнокомандувач збройних сил Валерій Залужний повідомляв, що планує у 2024 році також і наступальні дії, хоч це залежатиме від того, яку підтримку ми отримаємо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.